reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S24 serisi Akıllı telefon LOG Tasarım

Samsung Galaxy S25 ailesi sadece Exynos ile gelmeyecek

Geçtiğimiz aylarda ilginç bir iddia ortaya atılmıştı. O iddia kapsamında Samsung Galaxy S25 ailesi sadece Exynos işlemci üzerine kurulabilir denilmişti.

Daha önce doğru bilgiler vermiş bir kaynak tarafından Samsung Galaxy S25 serisi pazara sadece Samsung tarafından geliştirilen Exynos işlemcilerle sunulabilir denilmiş ve bu genel olarak çok ses getirmişti. Ancak son çıkan bilgiler bunun söz konusu olmadığını, Galaxy S25 ailesindeki bazı modellerin bazı pazarlarda yine Snapdragon işlemci taşıyacağı aktarıldı. Tamamen Exynos işlemci kullanımı Samsung’un uzun zamandır ulaşmak istediği hedefler arasında yer alıyordu çünkü Qualcomm’a Snapdragon işlemciler için ciddi bir ödeme yapılıyordu. Bu arada sadece Exynos işlemcili bir Galaxy S serisinin Samsung için çok büyük bir risk oluşturacağı da düşünülmüştü. Çünkü Snapdragon ile Exynos işlemciler arasında her zaman fark oluyor, bu yüzden birçok kişi uzun zamandır Exynos işlemcili Galaxy’lerden uzak duruyor. Ancak Samsung elbette boş durmuyor ve Exynos işlemciler için kapalı kapılar ardında özel bir ekip aracılığıyla (Bu ekip için en iyilerin seçildiği duyulmuştu) ciddi çalışmalar yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Daha önce bir Samsung Galaxy S24 FE gündeme gelmişti. Galaxy S24 serisine henüz yüzde 100 kesin değil ancak ekim ayında bir Galaxy S24 FE modeli de dahil edilebilir. İlk söylentileri gündeme gelmeye başlayan telefon, iddialara göre küresel birçok pazarda Exynos 2400 işlemci ile satılacak (Türkiye’ye gelirse burada da Exynos 2400 ile satılacaktır) ve bütçe dostu bir amiral gemisi olarak geniş bir kitleye hitap edecek. 4.500 mAh pil üzerine kurulacağı da verilen ilk bilgiler arasında olan telefon, Galaxy S23 FE modeli gibi fiyat-performans odağında çok dikkat çekebilir.

Samsung Galaxy S25 haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle

İLGİLİ HABERLER