reklamı kapat

POPÜLER

Samsung tarihinin en büyük satın almasını gerçekleştiriyor

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yatırımlarına tüm hızıyla devam ediyor. Son olarak Siri’nin geliştiricisi Viv Labs‘i bünyesine katan Samsung, şimdi de ses sistemleri konusunda dünyaca ünlü şirket Harman’ı satın alıyor.

Harman markası altında Harman Kardon, AKG ve JBL gibi tanınmış isimler bulunuyor. Ancak Samsung’un bu satın alımla Harman’ın bağlantılı otomobil sistemlerini hedef aldığı belirtiliyor. Harman’ın otomobil sistemleri, şirketin kar oranının yüzde 65’ini oluşturuyor. Ses, bilgilendirme ve güvenlik sistemleri gibi çözümler sunan Harman’ın sistemlerinin dünya çapında 30 milyondan fazla otomobilde yer aldığı ifade ediliyor. Ayrıca satın alımla birlikte Harman’ın ses odaklı markalarının Samsung tarafından farklı alanlarda kullanılabileceği düşünülüyor. Dolayısıyla ileride Samsung’un telefonlarında Harman’ın ses deneyiminden faydalanılması olası görünüyor. Harman Kardon’un Samsung’un ArtPC adlı masaüstü bilgisayarında kullanıldığını da hatırlatmakta fayda var. Samsung’un Harman’ı 8 milyar dolara satın aldığı belirtilirken anlaşmanın 2017 ortalarında tamamlanması bekleniyor. Satın alımın sonrasında Harman’ın satışlarının katlanacağının öngörülüyor. Samsung ve Harman’ın önümüzdeki yıllarda nasıl sistemler geliştireceği merakla bekleniyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Samsung tarihinin en büyük satın almasını gerçekleştiriyor” için bir cevap

  1. BiDeğişik dedi ki:

    Araçlardan ziyade, Apple->Beats ortaklığına rakip gözüyle bakıyorum. Kablosuz kulaklıkların hazır piyasa payı artıyorken güzel bir hamle olmuş Samsung için. Değilse, otomotiv sektörünü değiştirecek bir satın alım değil. Tabii SamsungCar çıkmazsa 🙂