reklamı kapat

POPÜLER

Samsung ve Harman’ın yeni projeleri gün yüzüne çıktı

Bilindiği üzere bir süre öncesinde Samsung, dünyaca ünlü ses sistemleri üreticisi Harman’ı bünyesine kattı. Bu satın alımın ardından iki şirketin güçlerini birleştirerek nesnelerin interneti, otomobil sistemleri ve ses sistemlerine odaklanacağı duyurulmuştu. Fakat yeni gelen bilgilere bakılırsa bu alanların dışında bazı farklı yatırımların yapılması da planlanıyor. Samsung, Harman’ın gücünü neredeyse her alanda kullanmaya niyetli görünüyor.

Yeni projeler arasında otellerde kullanılmak üzere bir teknoloji yer alıyor. Otel odalarında akıllı sistemleri kullanmak için bu sistemin geliştirildiği ifade ediliyor. Bunun için Samsung’un hareket algılama teknolojisi ve Harman’ın ses tanıma teknolojisi bir arada kullanılıyor. Böylece odadaki kişinin hareketine göre veya sesli komutları doğrultusunda birçok işlemin gerçekleştirilmesi mümkün oluyor.

Harman ve Samsung ortaklığının getirileri sadece bu sistemle sınırlı kalmıyor. Eğitimde, sağlıkta, pazarlamada, taşımacılıkta ve mağazalarda da benzer teknolojilere yer verileceği ifade ediliyor. Yeni eğlence ve pazarlama sistemlerinin bu aydan itibaren kullanıma başlanacağı belirtiliyor. Bu sistemlerin kullanılacağı ilk yerlerin neresi olacağı hakkında ise herhangi bir bilgi bulunmuyor. Samsung’un kısa bir süre öncesinde tanıttığı QLED ve LCD ekranların söz konusu sistemlerde kullanılması bekleniyor. Bahsi geçen yeni atılımlar sonucunda  Harman’ın gelirlerinin de katlanacağı düşünülüyor.