reklamı kapat

POPÜLER

samsung

Samsung Türkiye’den Kadın Teknisyen Eğitim Programı; işte detaylar

Samsung Türkiye kadın teknisyen sayısını artırmak için yeni ve anlamlı bir projeye imza attı. Kadın Teknisyen Yetiştirme Programı’na başvurular 17 Temmuz‘a kadar bu adres üzerinden yapılabilecek.

Başvurular sonrasında yapılacak değerlendirme sonucunda; test ve mülakatlarda başarılı olan 25 aday programa katılmaya hak kazanacak.  Programın ilk döneminde İstanbul ve Ankara şehirlerinden başvuruları olumlu sonuçlanan katılımcılar, özellikle cep telefonu, tablet gibi ürünlerin yer aldığı sektörde kariyerlerini sürdürecek. ”İşin Olsun Platformu’‘nun destek verdiği programın en önemli amaçları arasında, katılımcıların temel seviye cep telefonu, tablet ve aksesuar onarımı becerisi ve temel seviye teknik bilgiye sahip olmaları yer alıyor. Bu program katılımcılara sektörde yapacakları iş başvurularında daha donanımlı bir noktaya ulaşmalarına imkan sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung konuyla ilgili açıklamada bulundu

Samsung Türkiye Servis ve Müşteri Hizmetleri Direktörü Erbil Topgül, ”Samsung Türkiye olarak, kadınların iş hayatındaki yerini çok önemsiyoruz. “Onarım” denildiği zaman herkesin ilk aklına gelen erkek bir usta olmasına rağmen, bu işin kadınlar tarafından da başarıyla yapılabileceğini herkese anlatarak hizmet verdiğimiz sektöre katkıda bulunmak istiyoruz. Bu bilinçle, kadınların iş hayatında yaşadığı her türlü zorluğa cinsiyet eşitliği adına “Dur!” diyor ve kadın istihdamını tüm gücümüzle destekliyoruz. İlk kez hayata geçirdiğimiz Kadın Teknisyen Eğitim Programı’nı önümüzdeki yıllarda daha da geliştirerek sürdürmeyi arzu ediyoruz” dedi.

İlginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın