reklamı kapat

POPÜLER

Samsung ve Apple kozlarını Çin’de paylaşıyor

Samsung’un mobil ödeme sistemi Samsung Pay hızlı yükselişine devam ediyor. Hızlıca farklı ülkelere açılan ve normal pos makineleriyle çalışabilmesiyle rakiplerine karşı önemli bir avantaj elde eden Samsung Pay, şimdi de Çin’e adım atarak Apple Pay ile sıkı bir rekabete hazırlanıyor.

Çin’de ünlü 9 adet banka ile anlaşma sağlayan Samsung, bugünden itibaren ödeme sistemini kullanıma sunmuş durumda. Ayrıca gelecekte bu bankaların arasında 6 adet daha bankanın eklenmesi bekleniyor. Samsung Pay şu anda Çin’de sadece Galaxy S7, Galaxy S7 edge, Galaxy S6 edge+ ve Galaxy Note5 cihazlarında çalışıyor. Fakat Samsung yakın gelecekte orta segment cihazların da kullanılabileceğini belirtiyor.

Peki Çin’e Samsung Pay’in gelmesi neden önemli? Bildiğiniz üzere Çin oldukça büyük bir pazar ve burada bir ürünün veya hizmetin başarı yakalaması, şirketlerin yüksek gelir elde etmesine vesile oluyor. Çin’de pazar çok büyük olduğundan ötürü rekabet de had safhada ve dolayısıyla her firma tutunamayabiliyor. Apple Pay’in iyi bir başarı yakalığı pazarda Samsung da bu pastadan kendine pay çıkarmak istiyor. İkilinin rekabetinin neler doğuracağını merakla bekliyoruz.

YORUMLAR