reklamı kapat

POPÜLER

s-circle, samsung bileklik

Samsung’dan bir giyilebilir ürün daha: S-Circle

Mobil Dünya Kongresi 2014‘te tanıttığı üç farklı Gear ürününün ardından Samsung‘un giyilebilir teknoloji ürünleri ailesine bir cihazı ekleyeceğine dair bazı bilgiler açığa çıktı. Gizmodo’da yer alan habere göre Güney Koreli şirketin patent için yaptığı başvuru dosyasının Perşembe günü sızmasıyla açığa çıkan ve “S-Circle” adı verilen ürün, teknoloji firmasının bir tür egzersiz bilekliği piyasaya süreceğini gösteriyor.

FCC‘ye (Federal Communications Comission) yapılan söz konusu başvuru dosyasında belirtildiği üzere vücut aktivitelerini izleyebilecek ve düşük enerjiyle çalışan Bluetooth destekli ürünün Gear 2 ve Gear Fit‘ten daha düşük bir fiyatla satışa sunulması bekleniyor.

S-Circle ile ilgili henüz güvenilir kaynaklardan edinilen fazla bir bilgi olmasa da cihazın Samsung’un akıllı telefonlarında yer alan S-Health uygulamasıyla uyumlu olacağı ve bu doğrultuda kullanıcıların kalp ritmini ve hareketlerini ölçerek gerekli verileri toplayacağı düşünülüyor.

Gear Fit’in bir ekranı olmasına rağmen Samsung’un S-Circle’da bir ekran kullanmayacağı tahmin ediliyor. Dolayısıyla Samsung’un bü ürünü bu anlamda Jawbone Up ve FitBit gibi ekransız takip araçlarına bir rakip olabilir.

YORUMLAR