reklamı kapat

POPÜLER

Samsung’un giyilebilir serisine Gear S saat ve Gear Circle akıllı kulaklık geldi

Birkaç gündür dolaşan söylentilerden de beklendiği üzere Samsung yeni akıllı saatini bu hafta, tam da iWatch‘un 9 Eylül’de tanıtılacağına ilişkin tahminler güçlenmişken tanıttı. Gear S adını alan yeni akıllı saatin seleflerinden en büyük farkı içinde 3G modem taşıması.

gear s
Gear S, üzerindeki bu modem sayesinde telefona Bluetooth veya Wi-Fi üzerinden bağlı olmadığında dahi arama yapıp mesaj iletebilecek. 2 inç AMOLED ekranlı Gear S’te çift çekirdekli 1 GHz CPU ve 512 MB RAM‘in yanı sıra kalp ritmi ve hareket sensörü bulunuyor. 300 mAh kapasiteli pille çalışan saatin şarjı iki güne varan süreyle gidiyor. Gear S beklendiği gibi Android Wear yerine Tizen işletim sistemiyle geliyor.

Samsung_Circle_White

Samsung Gear S akıllı saatiyle birlikte, bugün Gear Circle adlı kablosuz kulaklığını da görücüye çıkardı. Akıllı telefon ve saat ile bağlantı kuran kulaklık, arama ve bildirimleri titreşim yoluyla iletiyor. Gear Circle ile ayrıca akıllı telefondaki müzik dosyalarını dinleyebiliyor, sesli komut özelliğini kullanabiliyorsunuz. Cihazı kullanmadığınızda kaldırıp cebinize veya çantanıza koyabileceğiniz gibi, boynunuzda kolye gibi takabiliyorsunuz; kulaklıkla birlikte gelen metal klips, cihazı daire formuna sokarak kolye gibi görünmesini sağlıyor. Siyah, mavi ve beyaz renklerde satışa çıkacak olan Gear Circle, ekim ayında Gear S ile birlikte raflardaki yerini alacak. Fiyatlar ise henüz belirtilmedi.

Samsung Circle