reklamı kapat

POPÜLER

samsung

Samsung’dan kırılmayan esnek OLED ekran [Video]

Uzun zamandır katlanabilir ekranlı telefon hazırlığı içinde olduğu belirtilen Samsung’dan teknoloji tutkunlarını memnun edecek güzel bir haber geldi.

Samsung Display tarafından yapılan açıklamaya göre şirket, kırılmaz ekran teknolojisi için başvurduğu patent başvurusundan onay aldı. Samsung Display, yeni ekran teknolojisinin akıllı telefon haricinde otomobiller, mobil askeri cihazlar ve taşınabilir oyun konsolları gibi cihazlarada kullanılmasını bekliyor. Esnek OLED paneli, kırılmaz bir alt tabakaya ve üzerine sıkı sıkıya bağlı bir bindirme penceresiyle geliştirildiği belirtiliyor. Underwriters Laboratories testinden başarılı bir şekilde geçen ekran, ABD Savunma Bakanlığı tarafından belirlenen askeri standartlara dayanan gerçek zamanlı dayanıklılık testini de başarılı şekilde tamamlamış durumda. 1,2 metreden düşmelere karşı dayanıklı olduğu belirtilen ekranın -32 derece soğukta ve 71 derece sıcaka dahi çalışmasını sürdürüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni ekran teknolojisi hangi modellerde kullanılacak?

Samsung kırılmaz ekranın hangi Galaxy modellerinde kullanacağını açıklamasa da bu ekranın en yakın önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek Galaxy S10 serisinde kullanılma ihtimali var. Bu arada Samsung tarafından paylaşılan videoyu haberin devamından izleyebilirsiniz.

Video