reklamı kapat

POPÜLER

Samsung’dan üniversite öğrencilerine yönelik pazarlama ve sosyal medya projesi

Samsung‘un global gençlik projesi Mobilers için başvurular başladı. Üniversite öğrencilerine yönelik bir proje olan Samsung Mobilers; sosyal medya, iletişim, pazarlama ve organizasyon süreçlerini bir araya getirerek öğrencilere kariyerlerinin başında yön göstermeyi ve onlara kapsamlı bir deneyim yaşatmayı amaçlıyor. Geçtiğimiz yıl, aralarında Kore, Çin, Tayvan ve Almanya’nın da bulunduğu 14 ülkede gerçekleştirilen proje bu yıl beş yeni ülkenin katılımıyla 19 ülkede düzenlenecek.

İSTANBUL’DA OKUYAN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ KATILABİLECEK
İstanbul’daki üniversitelerde okuyan öğrencilerin, aynı okuldan olmak koşuluyla üçer kişilik takımlar halinde başvuru yapabileceği projeye katılım için www.facebook.com/SamsungTurkiye adresinde bulunan başvuru formunun doldurulması yeterli. Takımlar kendilerini tanıtan en fazla 40 saniye uzunluğunda videolar çekerek de projeye başvurabiliyor. Toplamda beş takımdan oluşacak 15 Mobilers katılımcısının kimler olacağı en geç 13 Şubat tarihinde Facebook üzerinden duyurulacak.

Mobilers projesi kapsamında katılımcılar haftalık ve aylık görevler doğrultusunda çevrim içi ve çevrim dışı projeler hazırlayacak. Bu projeler, üzerinde çalıştıkları konuyu en etkili şekilde nasıl anlatacaklarına yönelik fikirler üzerinde yoğunlaşacak. Hayal ettikleri projeyi hayata geçirmeleri için öğrencilerin destekleneceği Mobilers sayesinde takımlar hem pazarlama ve sosyal medya alanında deneyim kazanmış olacak, hem de sektördeki uzman kişilerle tanışarak onların deneyimlerinden faydalanma imkanı bulacak. Aylık değerlendirmeler neticesinde en başarılı Mobilers ekibine hediyelerin verileceği projenin sonunda ise birinci olan Mobilelerlar Samsung Türkiye’de staj yapma ve Kore seyahatine katılıp diğer ülkelerin Mobilers takımlarıyla tanışma fırsatına sahip olacak.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Samsung’dan üniversite öğrencilerine yönelik pazarlama ve sosyal medya projesi” için bir cevap

  1. Ozcan Celik dedi ki:

    Bu tarz yarışmaların insanların emeğini sömürmek oldugunu düşünmekteyim. Zira iyi bir projeyse Samsung’un bu birinciye vereceği ödül “mobilerlar ile tanışmak” ve koreye göndermek midir? Daha önce de bir kurum websiteleri için (ismi aklıma gelmiyor) iPad hediyeli yarışma düzenlemişti. Birinciye iPad vericeklerdi. E zaten o projenin ederi 3 iPad alır. Uyanıklık mıdır nedir anlamadım.

    Yine Samsungun AB ülkeleri için TV applicationu yazma olayında (Samsung Smart TV Challenge) ödül 500.000 € iken buradaki başarılı projenin ödülü çok komik geldi.