reklamı kapat

POPÜLER

Samsung’un akıllı saati Galaxy Gear görüntülendi

Akıllı saat savaşına dahil olarak dikkatleri üzerine çeken Samsung’un Galaxy Gear ismindeki akıllı kol saatine ait ilk görüntüler sızdı. Teknik özellikleri bakımından büyük merak uyandıran akıllı saatin 4 Eylül’de resmen tanıtılması bekleniyor.

Apple iWatch ile ciddi anlamda gündeme gelmeye başlayan “akıllı kol saati” fikri kısa sürede hızla yayıldı. Öyle ki sektörün öncülerinden Samsung da çok geçmeden kolları sıvayarak çalışmalara başladı. Galaxy Gear isimli projesiyle karşımıza çıkarak rekabete yeni bir boyut kazandıran firmanın geliştiricilere test amaçlı gönderdiği saatin görüntüleri yayınlandı.

Gelen ilk tahminlere göre; 3 inç renkli tam ekrana sahip olması düşünülen ürün, Bluetooth ve Wi-Fi gibi bağlantıları destekleyecek. Üstelik e-postalar kolaylıkla kontrol edilip sosyal medya durum güncellemeleri yapabilmek de mümkün olacak. Diğer taraftan 4 megapiksel kameranın yanı sıra handsfree telefon görüşmeleri için hoparlör desteği bulunacak. Özel uygulamalar sayesinde kabiliyetlerinin artırılması planlanan Galaxy Gear ile adımlara bağlı kalp ritimlerinin takip edilerek, yakılan kalorinin hesaplanması gibi işlemlerin yapılabilmesi öngörülüyor. Ayrıca herkesin tahmin edeceği üzere akıllı saatin tüm Samsung akıllı telefon modelleriyle uyumlu çalışması da beklentiler arasında yer alıyor.

a2Gerek teknik özellikleri gerek tasarımı açısından şimdilik prototip niteliği taşıyan cihazın son hali, 4 Eylül’de Almanya’da düzenlenecek IFA etkinliğinde gün ışığına çıkacak.

YORUMLAR