reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Samsung Curved UHD TV

Samsung’un Curved UHD televizyonu 8 bin TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye’de

Dünya üzerinde 24 ülkede yüzde 30’un üzerinde pazar payıyla lider olan Samsung, televizyonda yeni dönem olarak kabul edilebilecek kavisli UHD televizyonunu dünyayla eş zamanlı olarak Türkiye’de de düzenlediği bir etkinlikle duyurdu. Geçtiğimiz yıla kıyasla yüzde 20’lik bir büyüme kaydederek marka değerini 39.6 milyar dolara yükselten ve en değerli markalar arasında 8’inci sıraya yükselen Samsung, 9 yeni modelle geliyor.

Advertisement

Samsung Curved UHD TV
Dünyanın ilk kavisli UHD televizyonu olarak lanse edilen yeni televizyon, kavisli yapısı sayesinde daha büyük bir ekrana bakıyormuş hissi uyandırıyor. Bu form, aynı zamanda ekrana doğrudan karşıdan bakılmasa dahi çevreleme etkisi yaratıyor. Samsung’un geliştirdiği otomatik derinlik geliştirici, ekranın köşelerinde kontrast oyunları yaparak sanal bir 3D etkisi yaratıyor ve ön plandaki öğelerin ekrandan taşıyormuş gibi görünmesini sağlıyor. UHD diming, bölgesel arka aydınlatma teknolojisiyle sahnelerin karanlık yerlerini gerçek siyaha daha yakın gösteriyor. UHD upscaling sayesinde ise mevcut TV yayınları ya da farklı içerikler UHD kalitesine yakın bir kaliteye yükseltiliyor.

Daha önceki televizyonlarda da olan ve ilerleyen dönemde akıllı televizyonu daha ileri teknolojiyle buluşturmaya yarayan gelişim kiti yeni UHD televizyonlarla birlikte de geliyor. Ancak kit bu kez televizyon üzerinde değil ayrı bir ünite olarak kullanıcılarla buluşuyor. Bu da yenisiyle değiştirilmesini kolaylaştırıyor.

Samsung Curved UHD TV
Çoklu ekran teknolojisiyle ekranı dörde bölen ve bir tarafta televizyon açıkken diğer kutular internette gezinmeye, videolar izlemeye ya da farklı uygulamaları kullanmaya izin veren televizyon, eskisine kıyasla iki kat daha hızlı Quad Core Plus işlemciyle çalışıyor. 55 ve 65 inçlik modellerinin ardından 78 inçlik modeli de satış sunulacak televizyonların fiyatı 8 bin TL ile 15 bin TL arasında değişiyor.