reklamı kapat

POPÜLER

Samsung’un dev dokunmatik ekranlı buzdolabı hayal kırıklığı yaratabilir

Samsung‘un yeni akıllı buzdolabı, 21,5 inçlik devasa dokunmatik ekranıyla 1 Nisan şakası olarak duyurulsa hiç yadırgamazdık. Ancak Samsung bu konuda oldukça ciddi ancak dev tabletli bir buzdolabı kullanmak çok da iyi bir fikir olmayabilir.

Her şeyin akıllandığı ve teknolojinin iç içe geçtiği şu dönemde belki de bazı cihazları ayrı ayrı kullanmak hala en mantıklısı olabilir. Samsung’un yeni buzdolabının tam olarak düşündürdüğü şey de bu ve bu düşüncenin sebepleri hiç de yabana atılacak gibi değil. Bunun ilk ve belki de en güçlü sebebi beyaz eşyanın uzun ömürlü olması gerektiği. İki senede bir yeni bir buzdolabı alma fikri pek çok aileye sıcak gelmeyecektir ki gelmemeli de. Ancak 21,5 inç ekranlı bir buzdolabı devamlı olarak yenisini alma konusunda sizi sıkıştırmaya meyilli bir alet. Wi-Fi standartları değiştiğinde, daha gelişmiş bir ekran teknolojisi çıktığında ya da en basitinden tıpkı akıllı telefonlarda olduğu gibi buzdolabınızın tabletinde olmayan çok küçük bir özellik 4 yıl sonra çıkacak yeni modele dahil edildiğinde, akıllı telefon değiştirir gibi buzdolabı değiştirmenin iyi bir fikir olmadığını fark edebilirsiniz.

Bunun ötesinde Samsung’un buzdolabının yazılımını güncelleme adına atacağı adımlar da çok net değil. Yani buzdolabını aldıktan sonra ne kadar süre boyunca en yeni güncellemeyi edinebilirsiniz meçhul. Ayrıca tabletlerin klasik buzdolaplarından çok daha hassas olduğunu düşünürsek oluşabilecek teknik arızalar da şimdiden can sıkıyor. İşin hayatı kolaylaştırma kısmı ise çocuklu aileler için her zaman bir tehlike. Siz basit bir şekilde market alışverişinizi buzdolabının üstündeki tabletten yapabiliyorsanız emin olun çocuğunuz da bunu yapabiliyor demektir. Ancak buzdolabındaki tablete bir şifre koymayı mantıklı buluyorsanız bunun önüne geçebilirsiniz.

Galaxy BLADE edge
Bu buzdolabı Samsung’un ilk dokunmatik ekrana sahip buzdolabı değil tabii ki. Ancak Samsung’un devasa ekranlı bu cihazı, firmanın gelecek planlarını da biraz göz önüne seriyor. Buzdolabını uzun yıllar kullanmak isteyenler için iyi bir fikir mi bilemeyiz ama mutfağınızdaki en havalı şey olacağı kesin. Ayrıca böyle bir buzdolabı geldiğine göre Samsung’un 1 Nisan şakası akıllı bıçağı Galaxy Blade Egde için de hala umut var demektir, ne dersiniz?