reklamı kapat

POPÜLER

Samsung’un katlanır ekranlı telefonu göründü

Birkaç gün önce Samsung’un katlanır ekranlı yeni bir cihazın patentini aldığını aktarmıştık. Çoğu patent başvurusunda olduğu gibi cihazın gerçeğe dönüşüp piyasaya sürülmesinin önünde epey zaman olduğunu düşünsek de Samsung bu konuda çok daha kararlı çıktı. Prototipi de ortaya çıkan Project Valley isimli katlanır ekranlı telefon, gelen haberlere göre önümüzdeki yıl piyasada olacak.

Weibo’da çıkan haber ve görsellere göre, ilk haberimizde kullandığımız temsili görsel de cihazın prototip fotoğraflara ait. Bu sefer daha detaylı görsellerini görebildiğimiz telefon, hem boyu hem de katlanma şekli itibarıyla cüzdana benziyor. Telefon katlandıktan sonra açıkta kalan kısmın da ikinci bir ekran olarak çalıştığını görüyoruz. Daha önce katlanır ekranlı akıllı telefonlara çok uzağız görüşünde olan analistler de 2016 yılının bu teknolojiye artık hazır olduğunu ifade ediyor. Tıpkı Samsung’un katlanır telefonunu piyasaya sürmeyi planladığı gibi.

Ocak ayındaki CES Fuarı’nda görücüye çıkması beklenen telefonun 2016 yılı bitmeden piyasada olması bekleniyor. Akıllı telefon dünyası için bir ilk olacak teknolojinin hayata geçmesi için sabırsızlanıyoruz. Öte yandan LG’nin de katlanır ekranlı bir TV paneli üzerinde çalıştığını hatırlatalım.