reklamı kapat

POPÜLER

Samsung’un yeni akıllı bilekliği için geri sayım başladı

Giyilebilir cihaz piyasasının en önemli oyuncularından biri olan Samsung, her yıl olduğu gibi bu yıl da yeni cihazlarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Samsung’un aldığı yeni bir isim hakkı, daha önce alışık olmadığımız yeni bir akıllı bilekliğin tanıtılabileceğine işaret ediyor. 

Gear Fit serisinde son olarak Gear Fit 2 ile geçtiğimiz yıl karşımıza çıkan Samsung, bu yıl farklı bir isimlendirmeyle seride değişikliğe gidebilir gibi görünüyor. Gear Fit Pro’nun isim haklarını alan teknoloji devinin planlarının ne olduğu henüz bilinmiyor. Söz konusu cihazın Gear Fit 2 ve olası bir Gear Fit 3 arasında konumlandırılabileceği ve profesyonel sporculara yönelik olarak özellikler sunabileceği düşünülüyor. Öte yandan Gear Fit 3’ün çıkmayıp Gear Fit 2’nin üst modelinin direkt olarak Gear Fit Pro olarak isimlendirilme ihtimali bulunuyor. Belli ki Samsung, serinin tek bir doğrultuda ilerlemesi yerine birkaç farklı alternatif geliştirmenin ve kullanıcıların yaşam tarzına uygun olarak donatılmış cihazları piyasaya sürmenin daha uygun olduğunu düşünüyor.

Bilindiği üzere Samsung Galaxy S8‘in MWC 2017’de tanıtılmayacağı kısa süre önce kesinleşti. Bunun yerine yeni tanıtım tarihi olarak 29 Mart işaret ediliyor. Ancak bu durum, Samsung’un MWC’de farklı cihazlar tanıtmayacağı anlamına gelmiyor. Bu nedenle de Gear Fit Pro isimli cihazın etkinlikte karşımıza çıkma ihtimali bulunuyor. Etkinlikte Samsung’un yeni tablet ve belki de giriş ve orta seviye akıllı telefonlar tanıtabileceğini de söylemek gerekiyor.