reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Gear Fit

Samsung Gear Fit çıkmadan güncelleniyor, en büyük problem gideriliyor

11 Nisan’da teknoloji severlerle buluşmaya hazırlanan Samsung‘un akıllı bilekliği Gear Fit‘e dair en çok eleştirilen özelliğe yönelik henüz cihaz satışa sunulmadan güncelleme çalışmalarının başladığı anlaşılıyor. Gerek ürün lansmanında gerekse tanıtım videolarında bilekliğe dair en büyük soru işareti kıvrımlı ekrandaki görüntülerin dikey değil de yatay olarak sunulmasıydı.


DİKEY EKRAN KULLANIM SEÇENEĞİ GELİYOR
Bileğe takıldığında ekrandaki menü ve uyarıları görebilmek için bileğin geleneksel saat ekranına bakma şeklinde değil de düz tutulması gerekiyordu. Samsung, bu sorunu ekranı dikey olarak da kullanabilme özelliği ekleyerek ortadan kaldırıyor. Böylece kullanıcılar saatlerine bakar gibi Gear Fit’i kullanma imkanına sahip oluyor. Kafalardaki önemli bir soru işareti de giderilmiş oluyor.


UYKU TAKİBİ VE DAHA GELİŞMİŞ KİŞİSELLEŞTİRME
Samsung’un henüz satışa sunulmamış cihazı için getirdiği güncelleme içerisinde başka yenilikler de bulunuyor. Güncelleme ile birlikte birçok farklı akıllı bileklik veya aktivite ölçerde bulunan uyku takip özelliği Gear Fit’e kazandırılıyor. Ayrıca yeni yazılım ile Gear Fit, antrenman sırasında daha gelişmiş öneriler sunabiliyor. Bunun yanı sıra dikey ekran kullanımına özel farklı saat ekranı tasarımları da Gear Fit’in ayarları içine ekleniyor.

BAĞLANTI SORUNLARI DA ÇÖZÜLÜYOR
Güncelleme ile birlikte Gear Fit’e daha fazla kişiselleştirebilme yeteneği kazandıran Samsung, bu amaçla kullanıcıların ana ekran görüntüsünü kendi görüntüleri dahi yapabileceği bir yönetim uygulamasını cihaza ekliyor. Güncelleme sonucunda Gear Fit’in S Health uygulaması ile bağlantısında yaşadığı ufak sorunların da giderildiği belirtiliyor. Kısacası Samsung rekor kırarak henüz satışa sunulmamış cihazını güncellemeyi başarıyor. Ancak bu güncelleme hem beklentileri karşılaması hem de Gear Fit’i daha yetenekli hale getirmesi bakımından önem taşıyor.

YORUMLAR