reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Messenger

Facebook, herkesin Messenger uygulamasını kullanmasını istiyor

Zuckerberg, Facebook Messenger uygulamasının diğer sohbet uygulamaları kadar popüler olmadığından rahatsız olmuş olacak ki dünyanın en büyük sosyal ağı, ana uygulamasının mesajlaşma fonksiyonunda önemli bir değişikliğe gidiyor. Artık kullanıcılar Facebook uygulamasında sohbet bağlantısına tıkladıklarında doğrudan Messenger uygulaması açılacak ve sohbetler bu uygulama üzerinden yapılacak.

Şirketin Avrupalı kullanıcılarının bir kısmına bu durumla ilgili bir bilgilendirme mesajı gönderdiği ve iki hafta içinde ana uygulama içindeki sohbet fonksiyonun devre dışı kalacağı, sohbete devam edebilmek için Messenger’ı indirmeleri gerektiği belirtiliyor. Değişikliğin yakın zaman içinde dünya genelinde uygulanması bekleniyor.

Ancak Facebook tüm kullanıcıları da zorlayacak gibi görünmüyor. Dahili depolama alanı sınırlı Android ve Windows’lu akıllı telefon ve tabletlerin istisna olacağı söyleniyor. Bu cihazlara sahip kullanıcılar ana uygulamayla sohbete devam edebilecek.

Halihazırda mevcut iOS uygulaması da sohbet etmek istendiğinde Messenger uygulamasına yönlendiriyor. Ancak gelecek değişiklikle sohbet edebilmek için Messenger uygulamasını indirmek zorunlu hale geliyor.

Facebook Messenger

FİYAT
iOS: Ücretsiz*
Android: Ücretsiz*

BOYUT
iOS: 35,5 MB
Android: Cihaza göre değişir

YÜKLEMEK İÇİN
iOS: https://itunes.apple.com/tr/app/id454638411?mt=8
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.facebook.orca&hl=tr

*Uygulama fiyatları değişiklik gösterebilir.

YORUMLAR