reklamı kapat

POPÜLER

Samsung’un yeni akıllı saatine Apple Watch tarifesi

Samsung‘un 13 Ağustos’ta düzenleyeceği Unpacked etkinliğinde Galaxy Note 5 modelini tanıtmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bunun yanında Güney Koreli şirketin Galaxy Note 5 ile birlikte yeni nesil akıllı saatini de duyurması bekleniyordu. Ancak Samsung’un akıllı saati için daha farklı planları var.

Sammobile’dan gelen haberlere göre, Orbis kod adıyla bilinen ve Gear A ismini taşıyacağı belirtilen akıllı saatini tanıtmak için Samsung’un acelesi yok. Unpacked etkinliğinde en az bir yeni akıllı telefon modelini duyurması beklenen teknoloji devi, akıllı saat duyurusunu burada gerçekleştirmeyerek deyimi yerindeyse yeni cihazının arada kaynayıp gitmesini istemiyor. Samsung onun yerine yeni yeteneklere kavuşturduğu Gear A için daha özel bir duyuru hazırlığında.

Bir süredir test aşamasında olan mobil ödeme sistemi Samsung Pay o yeteneklerden biri. Samsung Pay’in şu sıralar Güney Kore’de Galaxy S6 ve S6 edge telefonlarda denendiği biliniyor. Dolayısıyla kısa süre sonra Avrupa ve Amerika pazarına gelmesi beklenen ödeme sisteminin Gear A’da yer almasına kesin gözüyle bakılıyor.

Daha önce sızan teknik özelliklerini bir kenara bırakırsak, Samsung’un asıl sürprizi ise akıllı saatini farklı versiyonlarla çıkaracak olması. Şimdilik iddiadan ibaret olsa da Apple’la her konuda rekabet içinde olan Samsung’un, bu alanda da aynı şartlarda yarışmak istemesi kuvvetle muhtemel. Bildiğiniz gibi Apple Watch’un Apple Watch, Apple Watch Edition ve Apple Watch Sport olmak üzere üç farklı versiyonu bulunuyor.

*Haberde kullanılan görsel Gear A’nın konsept çalışmasına aittir.

İLGİLİ HABERLER