reklamı kapat

POPÜLER

Samsung’un yeni akıllı saatinin teknik detayları sızdı

Apple Watch‘un piyasaya çıkmasıyla birlikte iyice hareketlenen akıllı saat pazarında Samsung yeni kozunu oynamaya hazırlanıyor. Uzun zamandır geliştirilen ve üst düzey özelliklere sahip olacağı belirtilen Gear A’nın merakla beklenen teknik özellikleri nihayet ortaya çıktı.

Önce Orbis, sonra da Gear A olarak anılan modelin gerçek ismi halen tam olarak bilinmiyor. Ancak teknoloji meraklılarının merak ettiği şey cihazın ismi değil, yapabildikleri. İddialara göre 38 mm ve 42 mm olmak üzere iki farklı ekran boyutuyla gelecek olan saatte Samsung’un 1.2 GHz hızında çalışan çift çekirdekli Exynos 3472 işlemcisi kullanılacak. 768 MB RAM’e sahip olacağı belirtilen akıllı saatte 4 GB depolama alanı ve 250 mAh pilin yer alacağı da söylenenler arasında. Bluetooth 4.1, Wi-Fi 802.11b/b/n ve Wi-Fi Direct ile bağlantı konusunda da zengin olacağı görülen saatte GPS, ivme ölçer, gyroscope, barometre ve kalp ritim sensörlerinin yer alacağı belirtiliyor. Önceki cihazlarda olduğu gibi bu modelde de Android Wear yerine Tizen işletim sisteminin kullanılacağı ifade ediliyor.

Saatin eylül ayında düzenlenecek olan IFA etkinliğinde tanıtılması bekleniyordu ancak Samsung Galaxy Note 5’in ağustosun ortalarında duyurulacağı iddiaları doğru çıkarsa Gear A da bu tarihte tanıtılabilir.

*Haberde kullanılan görsel Gear A’nın konsept çalışmasına aittir.

YORUMLAR