reklamı kapat

POPÜLER

Kablosuz olarak dosya aktarımı yapabilen flash bellek

Flash bellek konusunda öne çıkan firmalardan biri olan SanDisk, yeni tanıttığı cihaz ile kablosuz olarak video ve müzik yayınının aktarılmasına imkan sağlıyor. Şık tasarımıyla da öne çıkan bu flash bellek, özellikle de düşük depolama alanı sunan akıllı telefonların en büyük yardımcısı haline gelecek gibi görünüyor.

Dışarıdan bakıldığında benzerlerinden farkı yok gibi görünen Connect isimli kablosuz belleğin 16 GB, 32 GB, 64 GB ve 128 GB olmak üzere 4 farklı versiyonu bulunuyor. iOS ve Android üzerinde yer alan uygulamayla bağlantı kurabilen flash bellek, tek şarj içerisine yüklenen HD videoları 4 buçuk saat boyunca diğer cihazlara kablosuz olarak aktarabiliyor. Aynı anda 3 farklı cihaz ile bağlantı kurabildiği belirtiliyor. 802.11 b/g/n standartını destekleyen cihaz, kablosuz olarak 2,4 GHz hızında aktarım yapıyor. USB girişi de bulunan bellek bu sayede istendiği takdirde normal şekilde de bilgisayar bağlanarak dosya aktarabiliyor ve şarj ediliyor.

Belleğin akıllı telefonda bulunan uygulamasında çok fazla işlem yapmak mümkün değil. Basit bir dosya yöneticisi olarak tanımlayabileceğimiz uygulamada fotoğrafların, videoların ve müziklerin içeriğine göz atılabiliyor ve dosya aktarımının gerçekleşmesi sağlanıyor. Şu anda Amazon, BestBuy gibi büyük mağazalarda satışa sunulan flash bellek, SanDisk’in resmi sitesinden de satın alınabiliyor. Fiyatının ise kapasiteye bağlı olarak 30 dolar ile 100 dolar arasında değiştiği belirtiliyor.