reklamı kapat

POPÜLER

Samsung’un yeni yıldızı Mark Zuckerberg

Samsung geçtiğimiz gün MWC 2016 kapsamında düzenlediği Unpacked etkinliğinde Galaxy S7 ve S7 Edge‘i nihayet görücüye çıkardı. Ancak resmi tanıtımdan önce telefonlar hakkında neredeyse her şeyi öğrendiğimiz için büyük bir sürpriz yaşanmadı. Samsung da bunun bilincinde olacak ki etkinlikte daha büyük bir sürprizle karşımıza çıktı. Mark Zuckerberg, Samsung etkinliğinin en büyük yıldızı oldu.

Unpacked etkinliğinin sürpriz yıldızı Mark Zuckerberg, Samsung ve Facebook‘un sanal gerçeklik teknolojileri konusunda yaptığı anlaşmayı duyuran isim oldu. Oculus’u satın aldıktan sonra bu alandaki çalışmalarını hızlandıran Facebook, oyuna Samsung’un Gear Vr cihazını da dahil ederek sanal gerçekliğin ciddi öncülerinden biri olacağını bir kez daha kanıtladı. Samsung – Facebook VR ortaklığı neticesinde bizi somut olarak nelerin beklediği şimdilik belli değil. Ancak Facebook’un kullanıcılar arasında sosyal medya servisini daha “etkileşimli” hale getirmeyi planladığını biliyoruz. Ayrıca yine Facebook videoları ve oyunlarına da VR deneyiminin geleceği aşikar. Zuckerberg’in sahne aldığı etkinliği aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Duyurudan ziyade asıl dikkat çeken olay ise Facebook patronunun sahneye çıkışı sırasında gerçekleşti. Gear VR takmış binlerce insanın arasından yürüyen Zuckerberg, ilginç bir fotoğraf vermiş oldu. Adeta distopik bir evrenin vücut bulmuş halini yansıtan bu fotoğraf, onca çığır açan teknolojiye rağmen, ilginç bir geleceğin de bizi beklediğinin habercisi.

VİDEO
https://www.youtube.com/watch?v=8R5HN6oWdC4#t=1h21m