reklamı kapat

POPÜLER

Velvet Buzzsaw

Sanat ve korku öğelerini buluşturan Netflix filmi: Velvet Buzzsaw [Video]

Netflix enteresan yapımları izleyicilerle buluşturmayı sürdürüyor. Başrolünde Jake Gyllenhaal’un yer aldığı Velvet Buzzsaw sanatla korku öğelerini bir araya getirip ortaya ilgi çekici bir hikaye çıkartıyor.

Velvet Buzzsaw filmi Netflix tarafından “Çok kazanan sanatçıların ve en büyük koleksiyoncuların sanat ticaretle buluştuğunda büyük bedeller ödediği Los Angeles’ın çağdaş sanat dünyasında geçen bir gerilim” sözleriyle özetleniyor. Fragmanı seyrettiğimizde ise bundan çok daha fazlası olduğunu görüyoruz. Tanınmayan bir ressam evinde ölü bulunuyor ve tüm eserleri komşularından birinin eline geçiyor. Onun bu tabloları değerlendirmek istemesiyle birlikte işler ters gitmeye başlıyor. Tabloların farklı tarzı eserlerin büyük ilgi görmesine neden oluyor. Tüm parçalar kapış kapış satılırken alıcılar bir tablodan daha fazlasını aldığını fark etmeye başlıyor. Tüm eserlerin ruhsal bir bağlantısı var gibi görünüyor ve tablolar alıcılarını rahatsız etmeye, onları ortadan kaldırmak için hareket etmeye başlıyor. Sonradan bu tanınmayan ressamın uzun yıllar akıl hastanesinde yatmış bir suçlu olduğu ve öldükten sonra eserlerinin yok edilmesini istediği anlaşılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu gerilim filminin başrolünü Jake Gyllenhaal üstleniyor. Ona Rene Russo, Toni Collette, John Malkovich, Zawe Ashton, Natalia Dyer, Tom Sturridge, Daveed Diggs, Billy Magnussen gibi isimler eşlik ediyor. Yönetmenliğini ve senaristliğini Dan Gilroy’un üstlendiği Velvet Buzzsaw filmi 1 Şubat Cuma günü Netflix kütüphanesindeki yerini alacak. Filmin ilk fragmanına haberimizin girişinden ulaşabilirsiniz.