reklamı kapat

POPÜLER

Sanatçılar, Spotify üzerinden ürün satabilecek [Video]

Popüler müzik dinleme servisi Spotify‘ın uluslar arası sulardaki yükselişi tüm hızıyla devam ediyor. Kullanıcılarına daha iyi hizmet verebilme adına önemli düzenlemelere imza atan firma, şimdi de sanatçıların site üzerinden tişört, poster gibi ürünler satmalarına izin veriyor.

Yaklaşık 24 milyon aktif kullanıcıya sahip platform, hatırlayacağınız gibi kısa süre önce mobil cihazlarda ücretsiz müziğin kapsamını genişleterek bedava içerik sunmaya başlamıştı. Diğer taraftan internet sitesi için geçerli olan, -ilk 6 aylık dönemden sonraki- aylık 2,5 saat müzik dinleme sınırını da kaldıran servis, üyelerinin kalbini kazanmayı başardı.

Şirketin resmi blog’u üzerinden yayınlanan son açıklama ise yayıncıları hedef alıyor. Topspin ile ortaklığa giden firma, müzisyenlerin site üzerinden poster, kupa bardak, tişört ve özel tasarım diğer ürünleri satmasına imkan sağlıyor. İlk etapta -aralarında Bon Jovi, Led Zeppelin ve Beastie Boys’un da bulunduğu- 200 farklı isim tarafından kullanılan özelliğe profillerdeki “Official Merchandise” sekmesi aracılığıyla ulaşılabiliyor. Satışlardan herhangi bir komisyon alınmazken, işlem yapabilmek için Topspin D2C üyeliğinizin olması gerekiyor.

Böylelikle sanatçılara yeni gelir kapısı yaratılırken, dünya çapında daha geniş kitlelere ulaşmak kolaylaşıyor. İngiltere, Amerika, Danimarka, İrlanda, Yeni Zelanda, İsveç, Norveç ve Avustralya’da hizmete sunulan yeniliğin kısa süre içerisinde yaygınlaştırılması hedefleniyor.

VİDEO

YORUMLAR