reklamı kapat

POPÜLER

Sony’nin akıllı tenis sensörü mayısta raflardaki yerini alıyor

Sony‘nin CES 2014’teki etkinliklerinin teması olan “Play” kapsamında ön tanıtımı gerçekleştirilen akıllı tenis sensörü, beklentilerin oldukça üzerinde bir hızla son ürün haline dönüşerek raflardaki yerini almaya hazırlanıyor. Sony tarafından yapılan açıklamaya göre akıllı tenis sensörü, ilk olarak mayıs ayında Japonya’da 175 Dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

smart-tennis-app
Akıllı sensör, şu an için Yonex Ezone ve VCore marka raketlerin 6 farklı modeli ile uyumlu şekilde kullanılabiliyor. Piyasaya çıkışının ardından uyumlu model sayısında artış olacağı belirtilen sensör, tenis raketi sapının altına yerleştiriliyor. Yaklaşık 8 gram ağırlığındaki sensör, raketin hareketlerini ve titreşimleri algılayarak vuruşların şeklini, yönünü ve gücünü Bluetooth aracılığıyla akıllı telefon uygulamasına aktararak kullanıcısına hem oyun performansı hakkında bilgiler veriyor hem de tavsiyelerde bulunabiliyor.

Sony’nin akıllı tenis sensörü, fonksiyonları itibaıyla Babolat’ın akıllı tenis raketine oldukça benzemekle beraber, farklı raketlerle de uyumlu olarak çalışabilmesi ve fiyatıyla farklılaşıyor. Sony’nin sensör ile uyumlu çalışacak akıllı telefon uygulamasını da mayıs ayında sensörle beraber kullanıma sunması bekleniyor.

Sony-Smart-Tennis-Sensor1