reklamı kapat

POPÜLER

Akıllı tenis raketi ile usta tenisçilere kafa tutun [Video]

Artık amatör tenisçiler dahi tüm müsabakalarına Federer veya Nadal gibi hazırlanabilecek. Belki de Grand Slam yolundaki tek eksikleri artık ortadan kalkıyor. Fransız raket üreticisi Babolat, sahip olduğumuz tüm aletlerin birer birer akıllanmaya başladığı şu günlerde kendi uzmanlık alanı olan tenis raketlerini akıllandırmayı başardı. Babolat Play Pure Drive adı verilen tenis raketi, içine yerleştirilen sensörler aracılığıyla jiroskopik ve titreşimsel verileri kayıt altına alıyor.

BACKHAND, FOREHAND VE SERVİSLER KAYIT ALTINDA
Akıllı raket, kullanıcının maç boyunca ne kadar backhand, ne kadar foreand vuruş yaptığını, vuruşun raketin hangi bölgesi ile yapıldığını, ne kadar güçlü vurulduğunu ve servis sayısı gibi verileri akıllı telefon uygulaması aracılığıyla raporlayabiliyor. Firma, sensörlerden dolayı raketin ağırlaşacağı endişesini de raketi standartlarla aynı ağırlıkta üreterek ortadan kaldırmayı başarıyor. Akıllı raketin 6 saat pil ömrü bulunuyor.

babolat

Bluetooth aracılığıyla verileri akıllı telefon uygulamasına aktaran raket, kullanıcılarına vuruş teknikleri ile ilgili olarak verilerden faydalanarak önerilerde de bulunuyor. Uygulama aracılığıyla raketi kullanan arkadaşlarla rekabete girmek ve topluluktan yeni arkadaşlar edinmek de mümkün. Akıllı tenis raketinin fiyatı ise 400 dolar olarak belirlenmiş. Size Grand Slam kazandırır mı bilmiyoruz ancak olumlu katkıları olacağı kesin görünüyor.

impact_locator pulse

VİDEO