reklamı kapat

POPÜLER

sandisk

SanDisk’in 2,5 inçlik yeni SSD’si 4 TB kapasiteye sahip

Flash tabanlı katı hal sürücüler, nam-ı diğer SSD‘ler depolama kapasitesi olarak HDD’lerden epey geri kalmış durumda oldukları için kurumsal uygulamalara pek uygun değildi. Ancak SanDisk yeni tanıttığı 4 TB kapasiteli 2,5 inçlik Optimus MAX SSD ile oyunun kurallarını değiştirecek gibi görünüyor.

Bu yeni sürücüyü SAS HDD’lere karşı ilk ciddi alternatif olarak tanıtan SanDisk, 4 TB’lık Optimus MAX SSD ile kuruluşların mevcut SAS depolama altyapısını korurken HDD’lerden daha hesaplı ve yüksek tasarruflu bir çözüm sunduklarını iddia ediyor. SanDisk fiyatlandırma konusunda henüz bir açıklama yapmadığı için yeni çözümün ne kadar hesaplı olduğu meçhul.

Optimus MAX SSD’nin ardışık okuma yazma hızının saniyede 400/400 MB düzeyine çıktığı belirtiliyor. Kapasitesi bu kadar yüksek bir SSD’yi dizüstü bilgisayarlarda kullanma düşüncesi çok çekici gelse de SanDisk bu sürücüyü veri depolama, medya aktarımı, web ve video sunumu gibi hizmetleri sunanların kullanmasını hedefliyor. Şirket, önümüzdeki yıl aynı diskin 8 TB’lık versiyonunu da piyasaya sürmeyi planlıyor.