reklamı kapat

POPÜLER

Saniyeler içerisinde en iyi çalma listelerini oluşturan müzik uygulaması

Müziğin hayatın olmazsa olmazlarından biri olduğu şüphe götürmez bir gerçek. Ne var ki çalma listeleri hazırlamak her zaman pek de keyifli olmayabiliyor. Hemen en sevdiğimiz veya seveceğimiz şarkılara ulaşabilmeyi istesek de bu mümkün olmuyor. Serato‘nun geliştirdiği bu uygulama ise sevilen müzikleri çalmayı ve yenilerini keşfetmeyi kolaylaştırıyor.

Spotify’ın premium üyeliği aracılığıyla 30 milyon şarkı arasından listeler oluşturulabilirken aynı zamanda telefonda bulunan şarkılarla da liste yapmak mümkün oluyor. Keşif modu ile kullanıcı yalnızca tek bir şarkı seçiyor ve listenin kalanı otomatik olarak Pyro tarafından oluşturuluyor. İstenirse bu mod kapatılarak yalnızca istenen şarkılar da dinlenebiliyor.

Şarkılar arasında hiçbir boşluk bırakılmayan uygulamada şarkı sonlarında şarkının sesinin kısılması (fade out) engelleniyor. Böylece devamlı olarak en iyi şarkıları arka arkaya dinlemek mümkün oluyor. Şarkıdaki her vuruşu sayan bir algoritmaya sahip olan uygulamayla şarkıdaki favori bölüme hızlıca atlanabiliyor veya hızlıca bir miks yapılabiliyor. iPhone ve iPad için kullanıma sunulan uygulamanın Apple Watch desteği de bulunuyor.