reklamı kapat

POPÜLER

Şarj sorununa ilaç gibi gelen cihaz

Donanımsal anlamda büyük gelişme kaydetse de pil performansı anlamında istenen seviyede olmayan akıllı telefonlar kullanıcıları gün içerisinde yarı yolda bırakabiliyor. Şarjlı kılıf ve ekstra pil ile sorunun üstesinden gelinebilse de bunları taşımak da ayrı bir sorun teşkil ediyor. Şu anda konsept aşamasında olan bu cihaz ise taşınabilir ve küçük tasarımıyla rakiplerinin önüne geçiyor.

Tasarımcı Tsung Chih-Hsien tarafından geliştirilen ve Red Dot tasarım ödüllerinin kazananı olan Mini Power isimli konsept cihaz ile telefona iki, dört ve altı saat süre kazandıran pil gücü sağlamak mümkün oluyor. Kapsül şeklinde tasarlanan ve geridönüşebilir malzeme kullanılan cihaz, satın alınan yere giderek yenisiyle değiştirilebiliyor ve şarj edilebiliyor. Çok uzun pil süreleri sunmayan cihazın tek amacı ise zor durumlarda telefonu az da olsa şarj edebilmek.

Konseptin gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceği ile ilgili bir bilgi mevcut değil. Ancak eğer bir gün gerçek olursa akıllı telefon kullanıcılarının hayatını epey kolaylaştırabileceğini söyleyebiliriz.