reklamı kapat

POPÜLER

Eski tweetleri bulmak artık çok daha kolay

Twitter, yeni hizmete sunduğu geliştirilmiş arama sistemi sayesinde kullanıcıların istediği tweetleri bulabilmesini ve hashtagler içerisinde daha rahat arama yapabilmesini sağlıyor.

Bilindiği üzere önceden Twitter’da belli bir tweeti arayıp bulmak çok zor oluyordu. Sadece son zamanlardaki tweetleri listeleyen sistem, eski gönderileri görüntüleyemiyordu. Çok eski tweetlere göz atabilmek için ise ya doğrudan gönderinin linkine ulaşmak veya profilde eski gönderilere gitmek gerekiyordu. Yeni geliştirilen sistem sayesinde ise çok daha detaylı aramalar yapılabiliyor ve istenen Tweetlere hızlıca ulaşılabiliyor.

Birçok komutu içerisinde barındıran yeni arama motoru sayesinde belirli bir zamanda atılan, istenen hashtage gönderilen, belirli bir kişiye veya belirli bir kişiden başkasına gönderilen gönderilere göz atılabiliyor. Öyle ki, bir kelimenin olumlu veya olumsuz olarak kullanıldığı gönderilere kadar aratılabiliyor ve belirli bir şehirden, seçilen konuda tweet atan kullanıcılar liste halinde görülebiliyor.

Mobil cihaz ve bilgisayarlarda kullanıma açılan gelişmiş arama sistemini bugünden itibaren kullanabilirsiniz.

YORUMLAR