reklamı kapat

POPÜLER

Twitter Reactions

Twitter Reactions ile Tweetlere tepki dönemi yeniden Türkiye’de

Dünyanın en önemli sosyal medya ağı konumunda olan Twitter, “Twitter Reactions” ile Tweetlere tepki dönemini Türkiye’de yeniden açtı.

Twitter, Tweetlere emojilerle tepki verme özelliği Reactions‘u ya da Reaksiyonlar‘ı ilk olarak Türkiye’de test etmeye başlamış ardından iptal etmişti. Biraz önce özellik yeniden aktif edildi. Twitter’dan bu önemli test hakkında yapılan ilk açıklamada şu bilgiler verilmişti:

Bir beğeni her zaman “tüm hisleri” karşılamadığından, insanlara bir Tweet hakkındaki duygularını hızlı ve kolay bir şekilde paylaşmaları adına yeni bir yol sağlamak için bir dizi emoji ekledik: 😂 , 🤔 , 👏 , 😢 ve tabii ki ❤️, veya beğeni.

Tepkiler ayrıca, bir Tweetin yanında (gerçek zamanlı olarak Beğen düğmesinin yanında) gösterildiğinden, konuşma ilerledikçe diğerlerinin konuşmayı daha iyi anlamalarına yardımcı olacak.

Twitter çok çeşitli insanlara, kültürlere ve topluluklara sahiptir. Bu nedenle, evrensel olarak tanınan ve insanların Tweetler hakkında ifade etmek istediklerini temsil eden ve nihayetinde daha anlamlı konuşmaları teşvik eden emojiler bulmaya çalıştık. 

Bunu yapmak için, Tweetlerde en sık kullanılan kelimelerin ve emojilerin neler olduğunu araştırdık ve insanların Tweetleri okurken neler hissettiklerine ve hangi emojilerin dünya çapında yankı bulduğuna dair anketler gerçekleştirdik. Tweetlerde en çok kullanılan emojinin gülme emojisi 😂 olduğunu bulduk.

Aynı zamanda çoğu insan bize ‘komik’, ‘destek’/’neşe’, ‘anlaşma’ ve ‘harika’ etrafında dönen tepkileri hem ifade etmeyi hem de almayı tercih edeceklerini söyledi. İnsanların Tweetleri okurken hissettikleri en önemli duyguların ‘eğlenmiş’ ve ‘meraklı’ olduğunu belirledik.

‘Hayal kırıklığı’ ve ‘öfke’ aynı zamanda insanların Tweetleri okurken hissettikleri yaygın duygular olsa da ve bazı insanlar Tweetlere katılmadıklarını ifade etmek istese de şu anda bunları emoji reaksiyonları olarak dahil etmiyoruz. Amacımız her zaman herkese açık ve sağlıklı sohbeti desteklemek ve mevcut emoji setimizin sohbetleri nasıl etkileyeceğini görmek istiyoruz.

Konuştuğumuz kişiler, bazı düşüncelerine olumsuz tepkiler almaktan endişe duyduklarını ve insanlar Tweetleri hakkında böyle hissederse, daha fazla bağlama izin veren diğer etkileşim yöntemlerini tercih edeceklerini belirtti.” 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter Reactions, Türkiye’de yeniden aktif edilmesi çok mutlu etmedi

Açıklamaya göre reaksiyonları görüntülemek için, insanlar Beğen düğmesine uzun süre basabilir ve bir Tweet hakkında ne hissettiklerini göstermek için bir emoji seçebilir veya her zaman olduğu gibi sadece Beğen düğmesine dokunarak Tweetleri beğenmeye devam edebilirler.

Reactions, insanlara sohbetlerde nasıl hissettiklerini hızlı bir şekilde göstermeleri için daha fazla yol sunarken, aynı zamanda Tweetleyenlerin Tweetlerinin nasıl algılandığını daha iyi anlamalarını da sağlayacak.  Bu durum Twitter’a göre potansiyel olarak daha iyi ifade ve genel sohbete katılım sağlayacak.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içine yakından bakın