reklamı kapat

POPÜLER

minecraft

Satışlarda 40 milyonu vuran Minecraft’in artık kendine ait bir Simpsons açılışı bile var [Video]

Minecraft‘in, Xbox 360 versiyonunun, satışlarının 12 milyonu bulmasıyla bir açıklama yapan firma, tüm platformlar hesaba katılınca, bugüne kadar neredeyse 40 milyon kopya satmış oluyor. Minecraft çılgınlığının bir anda tüm dünyayı sarması ise bu noktada çok doğal gözüküyor.

Microsoft‘un Minecraft için Xbox 360 satışlarının 12 milyonu geçtiğini açıklamasıyla büyük mutluluk yaşayan yaratıcı ekip, başarılarını da başka bir noktaya taşımış oldu. Yaratıcı firma Mojang’dan Daniel Kaplan “Hatırlıyorum da oyun 1 milyon kopya satsa ne kadar mutlu olacağımızı konuşurduk. 12 milyon gibi bir sayıyı asla hayal edemezdik” diyor. Tabii 12 milyon sadece Xbox 360 için geçerli. Mobil cihazlar da dahil hemen hemen her platform için satılan oyun neredeyse 40 milyon kopyaya ulaşmış durumda.
minecraft

Xbox 360 versiyonu hala güncelleme alan oyunun 14’üncü güncellemesi geçen hafta çıkmıştı. 15’inci güncelleme ise yakın bir zamanda hataları düzeltmek adına gelecek. Xbox One ve PlayStation 4 versiyonları ise hala yapım aşamasında. Tüm platformlara bu kadar hakim olan oyun ise The Simpsons yaratıcılarının da dikkatini çekmiş olacak ki 25’inci sezonun 16’ncı bölümünde Minecraft’a özel bir açılış yapmışlar.

VİDEO