reklamı kapat

POPÜLER

Seagate Central ve Seagate Wireless Plus satışa sunuluyor

Veri depolamada dünyanın önde gelen firmalarından olan Seagate, düzenlediği basın toplantısıyla yeni ürünlerini tanıttı. Kaydetme, saklama, yedekleme ve verilere ulaşma konusunda yenilikler sunan ağ depolama ürünü Segate Central ve kablosuz erişilebilen Seagate Wireless Plus kullanıcıların hayatını daha da kolaylaştıracak gibi görünüyor.
Seagate Central
Central adını taşıyan ağa bağlı disk, birden fazla PC veya Mac’te depolu verilerinizi yedekleyebiliyor ve bu verilere farklı cihazlar üzerinden erişmenize imkan tanıyor. Cihazdaki yedeklere ve diğer tüm dosyalara bir web tarayıcısı haricinde iOS, Kindle Fire ve Android‘e özel Seagate Media uygulamasıyla da ulaşabiliyorsunuz. Samsung akıllı televizyonlarda da Seagate Central’a özel bir uygulama bulunuyor ve özel bir arayüzde tüm dosyalarınızı görebiliyorsunuz. Ethernet bağlantısına da sahip olan Seagate Central üzerinde bir USB girişi de yer alıyor.
Seagate Wireless Plus
Segate GoFlex Satellite‘ın yeni versiyonu olan Seagate Wireless Plus, adı üzerinde kablosuz. 1 TB büyüklüğünde bir dahili depolama alanı sunan disk, üzerindeki tuşa bastığınızda internete ihtiyaç duymadan kendine özel bir ağ oluşturuyor. Herhangi bir bilgisayar, akıllı telefon veya tablette ağ olarak diskin oluşturduğu ağı seçiyorsunuz ve ilgili uygulamayı açarak veya tarayıcı üzerinden diskteki tüm dosyalara erişebiliyorsunuz. Aynı şekilde bu cihazlardaki içeriği de diske yedekleyebiliyorsunuz. Sekiz farklı cihazın eş zamanlı olarak bağlanabildiği Wireless Plus’ta aynı anda üç farklı cihazdan, üç ayrı HD filmi akış olarak izleyebiliyorsunuz. AirPlay ve DLNA’i de destekleyen disk, 10 saat kablosuz kullanıma imkan veriyor.