reklamı kapat

POPÜLER

SEAT’ın yeni SUV modeli için açtığı isim yarışmasında yarı finalistler belli oldu

31 Temmuz 2017

Modelin tanıtımı için geri sayım devam ederken, bir yandan da isim üzerindeki yarışma heyecanında ikinci adıma geçiliyor.

SEAT’ın haziran ayının ilk haftası içerisinde resmi açıklamayla başlangıcını yaptığı “Yeni SUV’un adını sen belirle” yarışmasında ilk etap sona erdi. “#SEATseekingName” etiketiyle sosyal medya üzerinde başlatılan yarışmada SEAT’ın kullanıcılarla buluşturacağı yeni modelin ismi için interaktif bir katılımla öneriler alınmaya başlanmıştı. Kriterleri; İspanya’da bulunan bir bölge ve her dilde kolay telaffuz edilebilmesi olarak şekillenen yarışmada, gelen binlerce önerinin içerisinde dokuz tanesi yarı finalist olmaya hak kazandı. Kodiaq tabanlı bir model üzerine geliştiren bir SUV modeli olacak olan araç için bir sonraki adım eylül ayında atılacak.

SEAT tarafından kabul edilen toplam öneri sayısının 10.130 olarak açıklanlığı yarı final listesine baktığımızda; Abrera, Alboran, Aran, Aranda, Avila, Donosti, Tarifa, Tarraco ve Teide gibi isimlerin belirlendiğini görüyoruz. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan SEAT CEO’su Luca de Meo; “106 farklı ülkeden 130.000’den fazla insanın katıldığı ve bu yarışmanın sonuçlarından çok memnunuz ve katılımcı oldukları için herkese teşekkür etmek istiyoruz. SEAT’in yeni SUV adını öğreneceğimiz gün hızla yaklaşıyor.” diyerek kendilerinin de çok farklı bir heyecanı yaşadıklarını ifade etti. Frankfurt Otomobil Fuarı’nda açıklanacak olan finalist isimler, 12-25 Eylül tarihleri arasında açık oylamaya sunulacak.

Açıklanan yarı finalistler arasından sizin ilginizi en çok hangisi çekti?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

YORUMLAR