reklamı kapat

POPÜLER

Nissan Gripz Concept
Nissan Gripz Concept
Nissan Gripz Concept
Nissan Gripz Concept
Nissan Gripz Concept
Nissan Gripz Concept
Nissan Gripz Concept

Şehrin yeni haylazı: Nissan Gripz

Frankfurt Otomobil Fuarı birçok önemli otomobil tanıtımına ev sahipliği yapıyor. Bu otomobillerden biri de Nissan’ın imzasını taşıyan Gripz Concept oldu. Köşeli hatlarıyla göze çarpan otomobil, Nissan’ın söylediğine göre yarış bisikletleri ve çölde kullanılan ralli otomobillerinden ilham alıyor.

Nissan’ın Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıttığı B-segment konsept Sway modelinden de izler taşıyan SUV modelinde kullanılan farlar otomobilin tasarımına büyük katkı sağlıyor. Agresif görünüme sahip olan Gripz Concept’in gelecekte piyasaya sunulacak Juke modelinden izler taşıdığını da söylemek mümkün. 370Z modelinden daha kısa ve daha geniş olan Gripz Concept adından da anlaşılacağı üzere konsept bir otomobil olduğu için ne gibi bir performansa sahip olacağı şu an için bilinmiyor.

Şu an için otomobilin performansıyla ilgili bilinen tek şey bünyesinde EV teknolojisi tabanlı Pure Drive e-Power adı verilen hibrit sistemin barındırması. Benzer sistemin Nissan LEAF modelinde de yer aldığını araya not düşmekte yarar var. Daha fazla lafı uzatmayalım ve Nissan’ın yeni konsepti Gripz’in fotoğraflarıyla sizleri baş başa bırakalım.