reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Sennheiser ve Continental

Sennheiser ve Continental’den hoparlörsüz otomobil ses sistemi!

Ses teknolojileri konusunda dünyanın en büyük isimlerinden Sennheiser ve otomobil tarafında ses getiren Continental, CES 2020’de güzel bir duyuru yaptı.

Advertisement

Özellikle hazırladığı kulaklık modelleriye ses getiren Sennheiser, CES 2020’de Continental ile ortak geliştirilen hoparlörsüz otomobil ses sistemi ile gündeme geldi. Firmanın bu teknolojisi, ses üretmek için hoparlör değil aracın ana gövdesini kullanıyor. Titreşim oluşturarak yüzeylerden ses üreten sistem, yapılan denemelere göre üst düzey bir performans gösterebiliyor. Bu karşın ses kalitesinin hali hazırda kullanılan gelişmiş ses sistemlerinden farklı olmadığı aktarılıyor. Peki o zaman bu sistemin ne gibi bir faydası bulunuyor? Cevap açık. Bu teknoloji sayesinde modellere hoparlör yerleştirilmesine gerek kalmıyor. Bu sayede hem ağırlık hem de maliyet konusunda çok ciddi bir avantaj sağlanıyor. Teknoloji aynı zamanda iç tasarımların daha bütüncül olmasına da imkan tanıyor deniyor. Sennheiser imzalı Ambeo ile Continental Ac2ated teknolojilerini bir araya getiren sistem, CES 2020’de Mercedes A200 üzerinde gösterilmiş.

Sennheiser ve Continental
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sennheiser ve Continental güzel bir altyapı kuruyor

Bu hoparlörsüz ses sisteminin henüz hangi araçlarda yer alacağı bilinmiyor. Geleceğin araç içi ses sistemi olacak gibi duran altyapı, kağıt üzerinde sağladığı avantajlar ile oldukça güzel görünüyor. Kurulan sistemin yüzeyeleri kullandığı için üst düzey çevresel 3D ses verebildiği de gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bu sistemin sadece üst düzey modellerde kullanılacağı tahmin ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Avatar’dan ilham alan otomobil modeli