reklamı kapat

POPÜLER

Sevdiklerinizle daha fazla zaman geçirmenizi sağlayan giyilebilir cihaz

Teknolojik cihazlar dünyanın öteki ucundaki sevdiklerimize ulaşmayı sağlarken yan odadaki aile üyeleriyle iletişimimizin kopmasına neden olabiliyor. Sosyal medya ve oyunlarla haşır neşir olurken zaman su gibi akıp gidiyor. Bu durumun önüne geçmek ve sevdiklerinizle daha fazla zaman geçirmeniz için aranan çözüm ise yine teknolojik bir cihazdan geliyor. Daha önce akıllı telefonlar için harici kamera iblazr 2‘yi geliştiren Concepter’ın tasarladığı Soul, yakınlarınızla uzun süre iletişim halinde kalmayı mümkün hale getiriyor.

Screen Shot 2016-01-08 at 10.50.53
Anahtarlığa takılarak veya bileklik olarak kullanılabilen cihaz, akıllı telefonda yer alan uygulamayla bağlantılı olarak çalışıyor. Uygulamaya sürekli iletişim halinde kalmak istediğiniz 5 kişi ekleniyor. Sonrasında ise bu kişilerin yanında ne kadar zaman geçirildiği kayıt ediliyor. Ancak burada bir noktaya dikkat etmekte fayda var. Takibin yapılabilmesi için listedeki kişilerin de Soul cihazına sahip olması gerekiyor.

Uygulama içerisinde farklı görevler bulunuyor ve böylece listedeki kişilerle zaman geçirmek bir nevi oyun haline geliyor. Görevler içerisinde “Hafta sonu 1 hafta boyunca arkadaşınla görüş” veya “Hafta boyunca toplamda 7 saat birlikte zaman geçir” gibi talimatlar bulunuyor. Şimdilik gerçek bir cihaz olmayan Soul’un yakın zamanda Indiegogo‘da bağış toplamaya başlayacağı ifade ediliyor.

YORUMLAR