reklamı kapat

POPÜLER

dp2 sensor

Sigma dp2 Quattro sıradışı geniş tasarımı ve sensörüyle fark yaratıyor


dp2 sensor
Diyafram yaprak sayısı 9 olan makine bu sayede, çekilen fotoğrafa bokeh etkisi (arka planı bulanıklaştırma) verebiliyor. Sigma tarafından geliştirilen Foveon X3 isimli 23,5 x 15,7 mm boyutlarında CMOS sensör renk bilgilerini tespit etmek için  üç katman kullanılıyor  ve makine üst tabakada tam 20 milyon piksel çözünürlük, diğer iki tabakada ise 4,9 milyon çözünürlükte bilgi kaydedebiliyor.

Sigma DP2 Quattro
dp2 Quattro, yaklaşık 29 megapiksel çözünürlüklü yüksek kalite görüntü sunmasına ek olarak özellikle düşük ışık koşullarında meydana gelebilecek gren sorununu minimum seviyelere indiriyor. 6400 ISO hassasiyet değerine çıkan makinede enstantane hızı 1/2000 saniyeye kadar çıkabiliyor. SD, SDHC ve SDXC kartlara; kayıpsız sıkıştırma RAW (14-bit), JPEG (Exif2.3), RAW+JPEG formatlarına destek veren dp2 Quattro’nun yaklaşık 400 gram, boyut ölçüleri ise 161,4 x 67 x 87,1 mm.
Sigma DP2 Quattro
Makinenin arka sol kısmında  920 bin nokta 3 inç TFT LCD ekran konumlandırılmış. Ekranın sağ kısmında ise odak tuşu ve diğer tuşlar yer alıyor. Tasarımıyla tüm dikkatlari üstüne çekmeyi başaran dp serisinde dp2 Quattro haricinde dp1 ve dp3 Quattro modellerininde bulunduğunu söylemekte yarar var. Sigma’nın duyurduğu  makinelerin ne zaman ve ne gibi bir fiyattan satışa sunulacağı şu an için belli değil.

Sigma DP2 Quattro
Sigma DP2 Quattro
Sigma DP2 Quattro
Sigma DP2 Quattro