reklamı kapat

POPÜLER

Şık ve kullanışlı kablosuz şarj cihazı: iOttie

Kablosuz şarj yeni bir teknoloji olmamakla birlikte henüz istenen yaygınlığa ulaşabilmiş değil. Fakat tanıtılan akıllı telefonların kablosuz şarjı desteklemesi geleceğin bu yönde şekilleneceğine işaret ediyor. iOttie ise hem şık hem de şirin tasarımlı bir kablosuz şarj cihazıyla karşımıza çıkıyor.

CES 2018 teknoloji devlerinin yanı sıra aksesuar üreticilerine de ev sahipliği yapıyor. Pek çok çeşit şarj cihazını kullanıcılarla buluşturuyor. Bu sefer tanıtılan ürün ise kablosuz şarj cihazı fakat alıştığımızdan çok daha kullanışlı ve şık bir tasarıma sahip.

Ev ortamına uygun tasarım

iOttie’nin yeni ürünü diğer kablosuz şarj cihazlarının aksine kumaşla kaplanmış durumda. Bu da cihaza daha sıcak bir hava katıyor. Beş farklı renk seçeneği ise her türlü zevke hitap etmeyi amaçlıyor. Bu renkler arasında beyaz, gri, kırmızı, yeşil ve mavi yer alıyor. iOttie‘nin USB ve ilave USB-C bağlantısı bulunuyor. Tasarımda herhangi bir LED ışıklandırma ise yer almıyor. Cihazın üst üzerinde silikondan yapılmış bir çember dikkat çekiyor. Bunun amacı ise kablosuz şarj işlemi sırasında telefonların kayıp düşmesini engellemek. Bu sayede oluşabilecek herhangi bir zararın önüne geçiliyor. 15W’a kadar çıkabilen şarj cihazı yeni iPhone ve Samsung modellerini tam hızda şarj edebiliyor. Böylece zamansal bir kayıp da söz konusu olmuyor.

iOttie‘nin ilgi uyandıran bu kablosuz şarj cihazının bahar aylarında piyasaya sürülmesi bekleniyor fakat henüz satış fiyatına dair bir bilgi bulunmuyor.