reklamı kapat

POPÜLER

Şimdiye kadarki en lüks Hyundai ile tanışın [Galeri]

Genellikle uygun fiyatlı otomobilleriyle tanıdığımız Hyundai herkesi şaşırtacak bir konseptle karşımızda. Güney Koreli otomobil üreticisinin Vision G Concept isimli yeni konsept modeli, lüks tasarım konusunda Alman ve İtalyan rakipleriyle yarışacak seviyede.

Otomobilin bildiğimiz Hyundai modellerine hiç benzemediği kesin. Bunun altında yatan sebep ise Vision G’nin Amerikalı tasarım ekibinin elinden çıkmış olması. En güçlü, en lüks, en şık otomobili yapmak için değil; Hyundai DNA’sına yakışan, performans ve tasarımı dengeli bir şekilde yansıtan bir otomobil üretmek için yola çıktıklarını belirten şirket patronu Peter Schreyer, bu konuda hayal kırıklığına uğramayacak gibi görünüyor. Tasarım ekibinin başındaki Christopher Chapman da benzer görüşte. “Tribünlere oynayan değil, kullanıcısına hitap eden” bir otomobil yaratmaya çalıştıklarını ifade eden Chapman, sonuç olarak ne ultra lüks ne de performans canavarı bir otomobil yerine bu ikisini makul ölçülerde bünyesinde barındıran Vision G Concept ile karşımızda.

Spor ve klasik görünümü aynı gövdede birleştiren coupe’de LED aydınlatmalı keskin ön farlar ve yan aynalar, genişçe bir ızgara, alüminyum jantlar ve tampon altına gizlenmiş egzozlar dikkat çekiyor. Otomatik açılan kapılardan içeri girdiğimizde ise tekli oturma düzenine sahip 4 adet deri koltuk, deri döşemeler, altın ve gümüşi dokunuşlar bizi karşılıyor. Kaputun altında ise Genesis’ten tanıdığımız 420 beygir güç ve 518 Nm tork üreten 5 litre V8 motor yer alıyor.

Önümüzdeki hafta Pebble Beach Concours d’Elegance’da görücüye çıkacak olan konsept otomobilin ne zaman seri üretime geçeceği ve geçerse ne kadara satılacağı henüz belli değil. Ancak bir Accent fiyatı beklemeyin tabii.