reklamı kapat

POPÜLER

google

Siri artık rakipsiz değil; Google’dan iOS kullanıcılarına güzel haber [Video]

Google’ın iOS kullanıcılarına güzel bir haberi var. Google gerçekleştirdiği I/O 2017 geliştirici konferansında sesli asistan Google Assistant’ın iOS platformuna geleceğini duyurdu ve hemen akabinde uygulamayı indirmeye sundu.

Şu anda sadece Amerika’daki App Store’da yer alan uygulama henüz Türkiye’deki App Store’da yer almıyor. Apple’ın kişisel asistan servisi Siri’yi hedef alan Google Assistant, yapay zeka teknolojisinden yararlanıyor ve sesli komutlarla kullanıcıların isteklerini yerine getiriyor. Google tarafından aktarılan bilgiye göre Google Assistant, iOS platformunda şu anda sadece alarm kurma, iMessage yoluyla mesaj gönderme ve Spotify’da parça çalma gibi işlemlerde kullanılıyor. Siri ile kıyaslandığında kısacası basit telefon işlevlerini yerine getiren Google Assistant, ilk kez Google Pixel ve Pixel XL modellerinde kullanılmaya başlanmıştı. Kısa bir süre önce paylaştığımız haberde Google Assistant’ın diğer Android’li telefonlarda da kullanıma sunulacağından bahsetmiştik. Android Marshmallow ve Nougat yüklü en yeni Android modelleri haricinde Samsung Galaxy S7 edge,  HTC 10, LG G5 ve General Mobile GM 5 Plus gibi telefonlara da Google Assistant yüklenebiliyor.

Yalnız altını çizmekte yarar var. Google Assistant, şu anda Türkiye’deki mağazalarda yer almıyor. Google Assistant’ın Türkiye’de ne zamandan itibaren kullanıma sunulacağı ise henüz bilinmiyor. Google Assistan’ın çalışma prensibini haberin devamındaki videodan izleyebilirsiniz.

VİDEO