reklamı kapat

POPÜLER

Snapchat LOG Tasarım

Snapchat için de mesaj düzenleme özelliği geliyor

Kendisine has bir kitleyi korumaya devam eden Snapchat için de yakında bir mesaj düzenleme özelliği sunulacak.

Yakında ücretli Snapchat+ aboneleri gönderdikleri mesajlar üzerinde düzenleme yapabilecek. Firma buna beş dakika için izin verecek yani gönderim zamanı üstünden beş dakika geçen mesajlarda bir değişiklik yapılamayacak. Snapchat son dönemde daha çok üretken yapay zeka haberleriyle gündeme gelmişti.  Türkiye’de tahmin ettiğinizden daha fazla kullanıcısı bulunan Snapchat, geçtiğimiz aylarda ücretli Snapchat+ abonelerine üretken yapay zeka temelli fotoğraf genişletme imkanı sunmaya başladı. Bu imkan çekilen / verilen fotoğrafı analiz ediyor ve kadrajı genişleterek daha etkili hale getiriyor. Fotoğraftaki objeleri algılayan ve örneğin bir köpeğin kadraj dışında kalan kısımlarını gerçekçi şekilde kendisi üretebilen sistem, dar açıda kalınan fotoğrafları kullanılabilir hale getirmek adına çok faydalı görünüyor. Buna ek olarak güncellenen My AI sistemi artık abonelerin basit komutlar yazarak Snap oluşturmasına da olanak tanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Snapchat bizim gündemimize bundan önce yapay zeka üretimi selfie sistemini kullanıma sunmasıyla gelmişti. Firma bu “Dreams” adını verdiği yeni imkan ile bir ilke imza atmamıştı. Şu an yüklenen selfie fotoğraflar üzerinden çok sayıda ilginç görsel / fotoğraf hazırlayan servis ya da uygulama bulunuyor. Bu konuda en çok bilinen uygulama Lensa olurken, Dreams ile beraber Snapchat kullanıcılarına yerleşik bir seçenek sunmuştu.

Bu sistemde uygulamaya yüklenen selfie fotoğrafları alınıyor ve üretken yapay zeka üzerinden çok farklı temalar kullanarak ilginç görseller ya da başka bir deyişle hayali selfie’ler hazırlanıyor. Açıklandığı kadarıyla kullanıcılara ilk Dreams üretimleri ücretsiz olarak sunuluyor, daha sonraki örnekler içinse uygulama içerisinden 1 dolar kadar ödeme yapılması gerekiyor. Bu sistem yapılan yeni güncelleme kapsamında artık seçilen arkadaşları da dahil ederek ilginç görseller üretebiliyor.

Snapchat özelliği yanında bu da ilginizi çekebilir: Sıvı soğutmalı OnePlus 11 Concept