reklamı kapat

POPÜLER

OnePlus 11 Concept LOG Görsel

Sıvı soğutma odaklı OnePlus 11 Concept tanıtıldı

 - Güncelleme: 27 Şubat 2023 17:43

Akıllı telefon dünyasının önemli isimlerinden OnePlus, MWC 2023 fuarı kapsamında OnePlus 11 Concept modeli ile karşımızda.

Bugün başlayan Mobile World Congress (MWC) 2023 kapsamında ses getiren OnePlus imzalı konsept akıllı telefon modeli OnePlus 11 Concept, firmanın üzerinde iki yıl boyunca çalıştığı ve 30 farklı yeni patent aldığı bir model olarak ses getirdi. Konsept olduğundan satış amacı güdülmeyen bu telefon, spesifik olarak arka kısmıyla dikkat çekiyor. Telefonun arkasında soğutma amaçlı özel bir sıvı (Active CryoFlux) barındıran kanallar yer alıyor. LED ışıkla aydınlatılarak görsel olarak güzel hale getirilen bu sıvı, firmanın açıklamasına göre gövde içerisine konumlandırılan mikro pompalar ile hareket ettiriliyor ve kamera modülünü de saran kanallar sayesinde telefon ciddi şekilde soğutulabiliyor. Burada temel olarak PC’lerdeki sıvı soğutma altyapısından ilham alan OnePlus 11 Concept, taşıdığı sıvı soğutma sistemi ile OnePlus 11’e oranla yük altında 2,1 santigrat derece daha serin çalışıyor. Bu çok görünmüyor ancak performansın yük altında uzun süre boyunca yüksek kalmasını sağlıyor. Şirket sistemin şarj sırasında telefonun sıcaklığını 1,6 santigrat derece seviyesinde düşürdüğünü de belirtiyor. OnePlus’ın bu herhangi bir olumsuzluk, gürültü ya da pompa titreşimi taşımayan altyapıyı gelecekte gerçek bir telefona (Özel bir oyun telefonu gelebilir çünkü bu sistem özellikle oyun tarafına öne çıkarılıyor) koyması bekleniyor. Ancak bu konuda henüz bir açıklama yapılmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknik olarak hatırlarsak birçok ülkede satışta olan ticari versiyon OnePlus 11, gücünü Snapdragon 8 Gen 2 işlemciden alıyor ve 6,7 inç 2K LTPO 120 Hz ekran üzerine kuruluyor. Fiziksel bir ses kapatma butonu taşıyan amiral gemisi, 5.000 mAh pilini 100W kablolu ve 50W kablosuz şarj ile hızlıca doldurabiliyor. Önünde 16 megapiksellik bir selfie kamerası olan telefon, arkasında spesifik olarak Hasselblad imzalı 50 megapiksel ana + 48 megapiksel ultra geniş açı + 32 megapiksel porte kameraları bir araya getiriyor. Kutusundan Android 13 + OxygenOS 13 ile çıkan telefon, 8/12 GB RAM ve 128/256GB depolama seçenekleriyle elde edilebiliyor.

OnePlus 11 Concept yanında bu da ilginizi çekebilir: İnsansı robot Ameca ve yapabildikleri

İLGİLİ HABERLER