reklamı kapat

POPÜLER

Snapchat ile para transferi dönemi başladı [Video]

Fotoğraf ile mesajlaşma uygulaması Snapchat, uygulama arayüzünden para gönderip alabilmeyi sağlayan yeni servisi “Snapcash”i duyurdu. Snapchat’in başka bir şirket ile ortaklığa giderek piyasaya sürdüğü ilk ürün ünvanına sahip uygulama, anlık para transferlerini oldukça kolaylaştırıyor.

Dünya genelinde bir hayli popüler olan Snapchat, kendisinden beklenmeyen bir alana, finans sektörüne yönelik yatırımda bulunduğunu duyurdu. Resmi blog üzerinden yayınlanan açıklamaya göre ödeme sistemi Square ile gerçekleştirilen ortaklık neticesinde doğan “Snapcash” anlık para transferine farklı bir bakış açısı getiriyor. Klavye üzerinden dolar simgesine tıklayıp göndereceğiniz tutarı girerek kullanılabilen servis, kredi kartı bilgilerinizi Square altyapısında saklayarak güvenli bir bağlantı sunuyor.

snapchat_!
Her ne kadar Snapchat’in bu alana yönelik yatırımda bulunması garip karşılansa da yeniliğin gelecekte markaların oldukça işine yarayabileceğini söyleyebiliriz. Zira uygulama üzerinden reklam ile ürün tanıtımı yapacak markalar, Snapcash anında ödeme hizmetiyle alışveriş yapma imkanı sağlayabilirler. Şimdilik Amerika’daki 18 yaşını geçmiş Android kullanıcılarına sunulan Snapcash’in ilerleyen dönemlerde daha geniş coğrafyalara yayılması bekleniyor.

VİDEO