reklamı kapat

POPÜLER

Snapchat istenmeyen özelliği devre dışı bıraktı

Kullanıcılarına 24 saat boyunca istedikleri fotoğraf ve videoyu paylaşma olanağı sunan Snapchat küçük bir yeniliğe gidiyor. Çok kullanılan bu sosyal mecra sevilmeyen bir özelliğini kaldırmaya karar verdi.

Geniş kitleler tarafından kullanılan Snapchat’in uzun zamandır istenmeyen özelliği listemizdeki tüm hikayelerin sıralanmasına neden oluyordu. Böylece herhangi bir video veya fotoğrafa tıkladığımızda sıradan diğerleri de otomatik olarak oynamaya başlıyordu. Bu da kullanıcıların aslında seyretmek istemediği içerikleri açmasına neden oluyordu. Sonunda Snapchat bu durumun farkına vardı ve otomatik oynatma özelliğini devre dışı bırakmaya karar verdi.

Snapchat tarafından yapılan açıklamada bu özelliğin kullanımı kolaylaştırmayı amaçladığı ancak istenmeyen hikayelerin izlenmesine de neden olduğu dile getirildi. Bu özelliğin yarattığı sıkıntıların farkına varan mecra özelliği yeni bir güncelleme ile otomatik oynatmayı kaldırdı. Bundan sonra Snapchat’te sadece üzerine tıkladığımız hikayeleri izleyebileceğiz.