reklamı kapat

POPÜLER

Snapchat’in başına sürpriz bir isim geçiyor

Son yılların en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Snapchat’te yönetim kurulunun başına sürpriz bir isim geçiyor.

Uzun yıllardır Sony Entertainment Şirketler Grubu’nda bir numaralı yönetici olan Michael Lynton, görevinden istifa edeceğini ve kariyerine Snapchat’in yönetim kurulu başkanı olarak devam edeceğini açıkladı.

Lynton ve eşi kurulduğu ilk günden beri Snapchat’in yatırımcısıydılar. Lyton zaten son dört senedir Snapchat’in yönetim kurulu üyesi olarak görev yapıyordu. Kurul başkanı pozisyonuna terfi ettiğinde ise bunu tek öncelikli işi haline getirme kararı alan Lynton, Sony şirket çalışanlarına yazdığı bir açıklama ile Sony’den istifasını ilan ederek “Zaten Snapchat’e olan ilgimi biliyorsunuz. Snapchat’in son zamanlardaki büyümesini göze alırsak, kararımın yeri ve zamanında olduğu açıktır.” dedi.

Lynton’un bu kararında Snapchat’in bu sene halka açılacak olması ve şimdiden 25 milyar dolar değer biçilmesinin etkili olduğu söyleniyor. Sony’nin ana holdingi olan Sony Corporation’dan ise Lyton’un yerine geçecek bir yönetici arayışında oldukları bilgisi geldi.