reklamı kapat

POPÜLER

Snapchat’in akıllı gözlük üreticisini bünyesine kattığı ortaya çıktı

Milyonlarca kullanıcıya sahip olan anlık mesajlaşma uygulaması Snapchat‘in sessiz sedasız bir şekilde Vergence Labs isimli stüdyoyu geçtiğimiz mart ayında satın aldığı açığa çıktı.

Snapchat’in yöneticilerinden biri olan ve aynı zamanda Sony’nin CEO koltuğunda oturan Michael Lynton‘ın e-postalarının sızdırılmasıyla birlikte Snapchat’le ilgili olarak ilginç bir bilgiye ulaşıldı. Saldırılar neticesinde sızdırılan bilgilere göre Snapchat, üzerinde kamera bulunan gözlükler üreten bir girişimi 15 milyon dolara satın almış durumda.

Vergence Labs adı verilen bu şirketin ürettiği Epiphany Eyewear adlı gözlüklerin köşesinde küçük bir kamera yer alıyor. Bu kamera yine gözlük üzerinde bulunan bir tuş aracılığıyla 720p çekim yapabiliyor. Şirketin kendi yazılımı sayesinde çekilen videodan bazı kareleri kaydetmek mümkün oluyor. 16 GB, 32GB ve 64 GB olmak üzere 3 farklı model ile satılan gözlüğün fiyatı ise 300 ile 500 dolar arasında değişiyor.

Snapchat‘in aldığı şirketin oldukça başarılı olduğu ortada. Ancak akıllarda küçük bir soru işareti bulunuyor. Birkaç saniye içerisinde kendisini yok eden dosyalar gönderilmesini sağlayan ve mesajlaşmaya imkan veren Snapchat, video çekimi yapabilen gözlükler üreten bir firmayla ne yapmak istiyor? Bu sorunun cevabını alabilmek için ise bir süre daha beklememiz gerekecek gibi görünüyor.

YORUMLAR