reklamı kapat

POPÜLER

Realme Race Pro Realme Koi

Snapdragon 888’li Realme Koi için ilk görsel ortaya çıktı

Ciddi anlamda ses getiren amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 888’e sahip Realme Koi için ilk defa gerçek tasarım kendisini gösterdi.

Kısa süre önce hatırlarsınız Realme imzalı Snapdragon 888 işlemci kullanan ilk akıllı telefonun adı daha önce tahmin edildiği gibi “Race” olmayacak denilmişti. Bunun sadece cihaz için belirlenmiş bir kod isim olduğu aktarılmış, telefon tamamen yeni bir serinin parçası hatta başlangıcı olacak açıklaması yapılmış ve son isim Realme Koi olarak seçilmişti. İşte bu telefon sayfada gördüğünüz tasarımı benimsiyor. Şimdilik sadece arkasını gördüğümüz telefon, burada üçlü kamera ve çiftli flaş sistemi taşıyor. Ön kamerayı bir ekran deliğinde taşıyacak ve kavisli tasarımı benimseyecek Koi, eğer kaynaklar haklıysa 4.000 mAh gibi artık ufak sayılacak bir pil ve 125W hızlı şarj sistemiyle geliyor. Modelin arkasındaki ana kamera ise 64 megapiksel olacak gibi görünüyor.

Realme Koi için de temel olacak Snapdragon 888 işlemci içinse detaylar şöyle

Yeni işlemci ilk olarak 5G modem (Snapdragon X60 5G) içine entegre yapısıyla fark yaratıyor. Snapdragon 865’e ayrı bir 5G modem konulması gerekiyordu ve bu çok ideal bulunmuyordu. Direkt olarak Samsung tarafından 5 nm üretim sürecinden çıkarılan SP888, tam olarak 1 x 2.84 GHz (Cortex-X1), 3 x 2.4 GHz (Cortex-A78), ve 4 x 1.8 GHz (Cortex-A55) kurulumunu kullanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni işlemci aktarıldığı kadarıyla CPU tarafında yüzde 25 artış getiriyor. GPU tarafında ise yüzde 35‘lik bir artıştan bahsediliyor. Modelin GPU temelinde daha spesifik olursak Adreno 660 kullanıyor.

İlginizi Çekebilir

OnePlus’ın arkası renk değiştirebilen modeli