reklamı kapat

POPÜLER

Sonsuza kadar havada kalabilen drone

Drone’ları uçurmak oldukça keyifli olsa da sınırlı pil kapasitesi nedeniyle bu keyif epey kısa sürüyor. Ortalama 15-20 dakika kadar havada kalabilen drone’lar daha sonrasında uzun bir süre şarj edilmeye ihtiyaç duyuyor. CyPhy Works adlı firma tarafından geliştirilen PARC adlı drone ise hiç şarj edilme gereği duymadan günlerce uçabilmesiyle ezber bozuyor.

Daha önce askeri kullanım için sunulan ve sonrasında gerekli desteği bularak herkes için satın alınabilir hale gelen drone’un aslında oldukça basit bir çalışma mantığı bulunuyor. Mikrofilament aracılığıyla güç kaynağına bağlı olarak uçan PARC, bütün gücü bu filamentten alıyor ve verileri de yine buradan aktarıyor. Her ihtimale karşı drone’da dahili pil de mevcut. Tabii teknik olarak sonsuza kadar havada kalabilecek olan drone’un bir de önemli eksisi bulunuyor. Filament ile bağlı olarak uçtuğu için drone’u çok uzaklara götürmek mümkün olmuyor. Drone’un şimdilik fiyat ve çıkış tarihi bilgisi bulunmuyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Sonsuza kadar havada kalabilen drone” için 2 cevap

  1. Matematik Öğretmeni dedi ki:

    Başlık log yazar ve editörlerinin sossuz kavramına ne kadar sığ bir bakış açısıyla baktıklarıyla alakalı bence. Lisede limit görmemişler.

  2. Mantikli dedi ki:

    Eveeet günün drone haberi de geldi :))