reklamı kapat

POPÜLER

Sony a7S II incelemesi

25 Temmuz 2016

Sony a7S II

TİTREŞİM ENGELLEME

Sony a7S II’yi a7S’ten ayıran farklardan biri sahip olduğu titreşim engelleme özelliği. Sony a7 II ve a7R II’de olduğu gibi a7S II’de de 5 eksenli görüntü sabitleme özelliği bulunuyor. Bu özellik
fotoğraf ve video çekimlerinde oluşabilecek titreşimi minimuma indirmeye yardımcı oluyor. Özellikle düşük ışık koşullarında çekim yapmayı kolaylaştıran görüntü sabitleme özelliği fotoğraf çekimi haricinde video çekimlerinde de daha pürüzsüz ve net çekimler yapabilmeye imkan tanıyor. Titreşim engelleme bununla birlikte Zeiss ve G-Master haricindeki tüm lensleri titreşim engelleyici özelliğine kavuşturuyor.

Sony a7S II’ye adaptör yardımıyla Canon, Nikon veya Leica’nın lenslerini takmanız durumunda bu lensler titreşim engelleme özelliğine sahip oluyor. Hazır lenslerden bahsetmişken Sony a7S II kit lensle satın alınması durumunda 24-70 mm F/4.0 Zeiss lensle birlikte geliyor. Manzara ve portre çekimler için ideal olan bu lensin oldukça iyi performans sergilediğini belirtelim. Bu lens fotoğraflarda ve videolarda kaliteli sonuçlar ortaya koysa da makineden tam performans almak için diyafram değeri düşük lensler kullanmanızı öneriyoruz. G-Master 85 mm F/1.4 lensle de test ettiğimiz a7S II, hem iç mekanda hemde düşük ışık koşullarında harikulade bir performans sergiledi. Portre çekimlerinde arka plan bulanıklaştırmasını iyi bir şekilde sağlayan lensin boyutunun büyük olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.