reklamı kapat

POPÜLER

Sony Ericsson T707

“MARIA SHARAPOVA MI?”
Evet, Maria Sharapova! Telaşlanmayın, konuya hemen açıklık getiriyoruz: Maria Sharapova’nın da kullandığı T707’de bulunan temalar arasında bir adet de Maria Sharapova teması bulunuyor. Bu sayede güzel insan Sharapova’nın temasını kullanabilir ve T707’nin kapağını her açtığınızda onunla karşılaşabilirsiniz. Ancak şimdi onu bir kenara bırakmalı ve bizleri olduğu kadar Maria Sharapova’yı da etkileyen T707’nin ışıklandırmalarından bahsetmeliyiz. T707’nin kapağının üzerinde bulunan iki adet daire şeklindeki ışıklandırma, her çağrı geldiğinde yanıp sönerek adeta görsel bir şölen yaratıyor. Beş farklı ışık efekti arasından seçim yaparak arkadaşlarınıza da atayabileceğiniz bu özellik, bu sayede çağrı geldiğinde arayan kişiyi ışık efektlerinden tanıyabilmenize imkan tanıyor. Elbette bu sırada yine bu alanda yer alan 128×36 piksel değerinde olan ikinci ekran üzerinden de arayan kişiyi görebiliyorsunuz.

3G’YE EVET!
Geçtiğimiz ay 3G özel dosyamızda da yer verdiğimiz T707, güzide ülkemizin çiçeği burnunda 3G’sine de tam destek veriyor. Bu sayede yüksek hızda internet deneyimi yaşamanız ve özellikleri arasında bulundurduğu PlayNow, TrackID, Google Maps uygulamaları ile YouTube videolarına ulaşabilmesi sayesinde keyifli bir kulanım sizleri bekliyor. Her ne kadar elimizdeki modelinde ön yüzde ikinci bir kameraya yer verilmemiş olsa da, T707’nin çift kameralı seçenekleri de bulunuyor. Bu arada T707’nin bir diğer özelliği ise, gelen çağrıları ve alarmları dokunmadan sessize alabilmenize imkan tanıması. Bu eğlenceli özelliği kullanmanız için yapmanız gereken tek şey, telefonunuz çalarken elinizi üzerinde iki kez gezdirmeniz. Bu sayede kendini sessiz moda alacaktır. Yerimiz dar, ancak değinmeden de geçemeyeceğiz; T707’nin üzerindeki 3.2 megapiksel kamerası iyi sonuçlar üretiyor ve cihazın 2 GB hafıza kartıyla birlikte gelmesi oldukça sevindirici. Bir adet de kulaklık kitine sahip olan T707, telefonundan MP3 veya FM radyo dinlemek isteyenler için de ideal.

PUANLAMA
-5YILDIZ-

ARTILAR

3G desteği, ışık efektleri, ‘Gesture Control’ ile dokunmadan kontrol, harici hafıza desteği, farklı tasarım.

EKSİLER
Dış yüzeyin parmak izi tutması, alt menülerdeki arabirim tepki süresi, yüksek fiyatı.

SONUÇ
3G desteği, ‘Gesture Contol özelliği’, ışık efektleri ve farklı tasarımıyla öne çıkan T707, giriş seviyesi ve orta seviyedeki telefonlar arasında fazlasıyla iyi yerde. Fiyatının daha uygun olmasını beklerdik.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Şebeke
• GSM, GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA

Ekran
• 2.2 inç TFT 240×320 piksel
• 262 bin renk

Hafıza
• 100 MB ve 2 GB M2 dahili
• 16 GB M2

Kamera
• 3.2 megapiksel

Multimedya Desteği
• MP3, AAC, FM radyo

Bekleme / Konuşma Süresi
• 400 / 10 saat

Bağlantılar

• Bluetooth, kulaklık, USB

Boyutlar
• 93 x 50 x 14.1 mm

Ağırlık
• 95 gram

YORUMLAR