reklamı kapat

POPÜLER

Sony Ericsson C510

KIZAKLI, ŞIK TASARIM
Siyah ve gümüş renk seçeneğiyle gelen C510, tuş takımının yerleşimi sayesinde kullanım kolaylığı sağlıyor. Pek çok Sony Ericsson modelinden aşina olduğumuz tuş yerleşimini koruyan C510, bu sayede Sony Ericsson kullanıcılarına yabancılık çektirmeyecektir. 3.2 megapiksel çözünürlüğe sahip kamerasını ve LED ışığını sırt bölgesinde şık bir kızaklı kapağın altında saklayan C510, kızağı iter itmez kamerasını devreye sokuyor. Ayrıca, yan tarafında bulundurduğu ışıklı deklanşörü ile de karanlıkta sorun çıkartmayan C510, hem karanlıkta, hem de aydınlıkta 3.2 megapiksel çözünürlüğe sahip bir kameradan beklenebilecek performansı ortaya koyuyor. Gülümsemenizi yakalayan Smile Shutter ve yüz algılama teknolojisinin yanı sıra otofokus, otomatik çekim modu, 3.2X’e kadar dijital zoom özelliklerine ve çeşitli fotoğraf modları ile efektlerine sahip olan C510, 2048×1536 çözünürlüğe kadar çözünürlüğü destekliyor. Akselerometre desteği sayesinde yatay ve dikey olarak da kullanabileceğiniz C510, bu sayede videoları yatay modda geniş ekranda izleyebilmenize de olanak tanıyor.

GENİŞ HAFIZA DESTEĞİ

8 GB’a kadar M2 hafıza kartı desteği veren ve 2 GB M2 hafıza kartı ile birlikte geliyor. Bu sayede müzik ve videolarınızı depolamakta sorun çıkartmayacak olan C510, bilgisayar ile kolayca senkronize olabilmesiyle de başınıza dert açmıyor. Ancak C510’un ses konusunda ortalamanın üzerine çıkamadığını söylememiz gerekli. Her ne kadar beş farklı ekolayzır seçeneği ile gelse de, ses seviyesinin yüksek olmaması üzücü. Öyle ki, kulaklıkla kullanım sırasında dahi müzik size pek yetmeyebiliyor.

“YAŞASIN İNTERNET!”
C510, mobil internet kullanıcılarını sevindirecek özellikler barındırıyor. YouTube ile tamamen uyumlu şekilde çalışan C510, Google Maps’in yanı sıra MySpace ve Blogger gibi paylaşım sitelerini de destekliyor. Böylece C510 ile çektiğiniz video ve fotoğraflarınızı direkt olarak arkadaşlarınızla paylaşabiliyor ve mobil internetin keyfini rahatlıkla yaşayabiliyorsunuz.

PUANLAMA

-5YILDIZ-

ARTILAR
Şık tasarım, internet seçenekleri, Smile Shutter ve otofokus özellikleri, geniş hafıza desteği.

EKSİLER
Ses kalitesi daha iyi olmalıydı. Ses seviyesi hem hoparlör, hem de kulaklık kullanımında yetersiz kalıyor.

SONUÇ
Yeni üyesine kavuşan cepte fotoğraf tutkunlarının takipçisi Cyber-shot ailesi, yeni üyesi C510’la Cyber-shot’ın yakın takipçilerini mutlu edecektir diye düşünüyoruz.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Şebeke
• GSM 900 / 1800 / 1900

Ekran
• 2.2 inç, 320×240 piksel
• QVGA TFT 262 bin renk

Hafıza
• 100 MB dahili hafıza
• 2 GB Memory Stick Micro

Kamera
• 3.2 megapiksel

Multimedya Desteği
• MP3, AAC, MP4

Bekleme / Konuşma Süresi
• 400 saat / 10 saat

Bağlantılar
• Bluetooth, EDGE, GPRS, HSPA, USB

Boyutlar

• 107 x 47 x 12.5 mm

Ağırlık

• 92 gram

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Sony Ericsson C510” için 2 cevap

 1. istemi dedi ki:

  28.05.2009 tarihinde aldığım cep telefonumu kurcalarken oyunlar menüsüne girdim, bir oyun seçtim, başlat dedim. O anda olan oldu ve telefonum Bana SMS yollanılmaya çalışılıyor, izin ver diye bir uyarı yaptı (Dikkat çekmek istiyorum SMS’in içeriği hakkında hiçbir bilgi verilmedi! Daha sonrada yollananlarda da yoktu!)

  Ben de ne olduğunu anlamadım. Bu ekranı kapatıp oyun ekranına dönmek için uğraşırken telefonun SMS yollamasına izin vermek ZORUNDA KALDIM! Ama oyuna yine giremedim! Ve bir mesaj geldi; “Bize otuz küsur kontör borçlusunuz üç gün içinde sizden tahsil edeceğiz.”

  Hemen kontrol ettim, mevcut olan kırk dört kontör gittiğini hatta hattımın eksi otuz kontöre düştüğünü fark ettim. Açılmamış kutuda, Teknosa gibi bir yerden Sony Ericsson gibi bir telefon alıyorum. Ne bilgisayardan ne de internetten hiçbir şey yüklemeden, fabrikada telefonun içerisine yüklenen oyuna başlat diyorum ve Turkcell hattımdan hiçbir uyarı yapılmadan
  Yüz küsur kontörüm gidiyor!

  Turkcell’i aradığımda, gelip giden mesajları incelediklerini, haklı olduğumu, aktarımın haber verilmeden yapıldığını söylediler. Borçlu gözüken kontörleri iptal edeceklerini ama hiç edilen yetmiş küsur kontörün geri verilemeyeceğini, telefonun içindeki yazılımın beni mağdur ettiğini, bu tür olayların hep olduğunu ve ürünü satan yerin müşteri temsilcisi ile görüşmem gerektiğini de belirttiler (Borçlu gözüken miktarı siliyor ama çöpe gideni geri veremiyor, bu da ilginç!)

  Teknosa ile görüştüğümde teşhirdeki telefonu denedik. Deneme sonucunda ürünün içinden çıkan bir şey olduğu ve oyuna girmeye çalışıldığında devreye girdiği konusunda hemfikir olduk. Haklı olduğumu ama onların hiçbir şey yapamayacağını, Tekofax ya da Sony Ericsson’a gitmemi ya da ilçe tüketici hakları şubesine gidip yazılı olarak anlatmamı rica ettiler!

  Ve şu anda bu ürünü satmaya devam ediyorlar!

  Sony Ericsson c510 telefonun birçok oyun bu şekilde. Yani telefonda oynanabilir hiçbir oyun yok gibi! Hepsi gameloft diye bir firmanın demo versiyonları. Oyunu Aç dediğiniz anda kontörlerinizi içiyor! Oyun da açılmıyor. Ve bu tuzak oyunları silemiyorsunuz! Sonyericsson gibi bir firma nasıl böyle bir tuzağı telefonun içinde satar Turkcell Nasıl böyle bir firma (GAMELOFT)ile ortak olur!!!!!!!!